A24.com.tr » yaşam » Genç Gönüllülerden Umut Işıkları: “Senden Umut Kesmem” projesi

Genç Gönüllülerden Umut Işıkları: “Senden Umut Kesmem” projesi

Genç Gönüllülerden Umut Işıkları: “Senden Umut Kesmem” projesi

Proje, gençlerin toplumsal sorumluluk bilincini artırırken, ihtiyaç sahiplerine de umut ışığı oluyor.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Gençlik Merkezi, toplumun dezavantajlı kesimlerine ulaşmak için “Senden Umut Kesmem” adlı bir proje ile genç gönüllüleriyle birlikte “Yetim aileler, Çocuklar ve Yaşlılarla” bir araya gelerek onlara yardım ediyor ve moral veriyor.

“Senden Umut Kesmem” projesi kapsamında genç gönüllüler, ilk olarak Sakarya merkezinde ki ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek ziyaret ediyor. Ailelerin gereksinimlerini karşılamak için “gıda, giyim, eğitim” malzemesi gibi yardımlarda bulunuyorlar. Aynı zamanda yaşlılarla ilgileniyor, onların günlük bazı ihtiyaçlarını gideriyor, yalnızlıklarını paylaşıyor, keyifli sohbetler ediyorlar.

Proje ekibi, köy okullarında da faaliyet gösteriyor. Öğrencilerle buluşarak eğitici ve eğlenceli etkinlikler düzenliyor, onlara kitap, oyuncak, kırtasiye malzemesi gibi hediyeler veriyor. Hastanede tedavi gören çocuklar için de moral kaynağı oluyorlar. Onlarla oyunlar oynayarak, şarkılar söyleyerek, hikayeler anlatarak yüzlerinde tebessüm bırakıyorlar.

Sakarya Gençlik Merkezi’nin yürüttüğü “Senden Umut Kesmem”  projesi, gençlerin topluma kattığı güçlü etki ve dayanışmanın büyüleyici sembolü olarak öne çıkıyor. Hem gençlerin hem de ihtiyaç sahiplerinin hayatlarında olumlu bir değişim yaratan proje, son hızıyla devam ediyor ve daha fazla insana ulaşmayı hedefliyor. Bu Projeye katılmak veya destek olmak isteyen gençler Sakarya Gençlik Merkezi’nin sosyal medya hesaplarından iletişime geçebilirler.

YORUMLAR
  Yoldan çıkan metrobüs otomobilleri altına aldı
Yoldan çıkan metrobüs otomobilleri altına aldı