A24.com.tr » kültür-sanat » Film: İnsanlar ikiye ayrılır

Film: İnsanlar ikiye ayrılır

Film: İnsanlar ikiye ayrılır

Başrollerini Burcu Biricik, Pınar Deniz ve Aras Aydın’ın paylaştığı "İnsanlar İkiye Ayrılır", 10 Temmuz'da gösterime girdi.

BİR FİLM ve BLUTV ortak yapımı olan İNSANLAR İKİYE AYRILIR’ın, 40. İstanbul Film Festivali “Ulusal Yarışma” kapsamındaki gösterimi, 10 Temmuz 21:00’de UNIQ İstanbul’da gerçekleşti.

Tunç Şahin’in yazıp yönettiği film, daha önce de Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Senaryo ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülleriyle dönmüştü.

FİLM HAKKINDA:

Uzun zamandır iş bulamayan genç bir kadın olan Duygu, son çare olarak bankalar adına telefonla borç tahsilatı yapan şirketlerden birisinde çalışmaya başlar. Borçlular üzerinde psikolojik baskı kurma metotları öğretilen Duygu, kısa zaman içinde çalıştığı şirketin en başarılı elemanlarından birine dönüşür.

En yüksek tahsilatı yapan çalışanın ek prim kazandığı firmada, başka bir dişli çalışan olan Bahadır’la, Duygu arasında kıyasıya bir rekabet başlar.

Duygu ve Bahadır arasındaki çekişme, Ceren Gürel adlı genç bir kadının dosyası üzerinde çalışmaya başlamalarıyla içinden çıkılmaz bir hal alır. Her ikisi de Ceren’i manipüle ederek kendi tarafına çekmeye çalışır.

Ceren başlangıçta Duygu ile birlikte hareket etmeyi seçse de, Bahadır’ın çekimine karşı koyamaz ve zamanla genç adamın etki alanına girer. Ancak Ceren Gürel dosyası göründüğünden çok daha büyük bir sürpriz içermektedir.

SENARİST & YÖNETMEN: TUNÇ ŞAHİN

Tunç Şahin, 1978’de Elazığ’da doğdu. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği bölümünde
tamamlayan Şahin, film yapımı ve senaryo yazarlığı ile ilgili Avrupa’daki çeşitli programlara katıldı. 2002 yılında kurulan yapım ve dağıtım şirketi BİR FİLM’in ortakları arasında yer alan Şahin, 2008 yılından bu yana çeşitli kısa ve uzun metraj projelerde yapımcı ve yönetmen olarak yer aldı.

İlk uzun metrajlı filmi Karışık Kaset’i 2014 yılında çeken Şahin, 2017 yılında BluTV için çekilen 7 adet orta metrajlı filmden oluşan 7YÜZ projesinin tasarımını yaptı ve çeşitli bölümlerinde senarist ve yönetmen olarak görev aldı. Tunç Şahin 2010 yılından bu yana Kadir Has Üniversitesi Radyo TV/Sinema bölümünde yarı zamanlı öğretim görevliliği yapmaktadır.

OYUNCULAR:

Burcu Biricik, Pınar Deniz, Aras Aydın, Başak Daşman, Erdem Akakçe, Nezaket Erden.

YORUMLAR
  Çocuklar duymasın setinin laneti!
Çocuklar duymasın setinin laneti!