A24.com.tr » yaşam » FETÖ'den kripto üyelere yeni talimatlar, başkasının T.C. numarasını ezberleyin

FETÖ'den kripto üyelere yeni talimatlar, başkasının T.C. numarasını ezberleyin

FETÖ'den kripto üyelere yeni talimatlar, başkasının T.C. numarasını ezberleyin

Türkiye'deki uzantılarına talimat gönderen FETÖ ele başı Gülen'in ülkedeki kripto elemanlarına deşifre olmamaları için "Başkasının T.C. numarasını ezbere bilin" gibi talimatlar verdiği ortaya çıktı.

FETÖ ele başı Gülen'in Pensilvanya'daki konağından Türkiye'deki kripto elemanlarına gönderdiği bir dizi talimatla 'kimliğinizi koruyun' emri verdiği ortaya çıktı.

"BAŞKASININ KİMLİK NUMARASINI EZBERLEYİN"

Alınan bilgiye göre, yurt dışında bulunan örgütün üst düzey isimlerinin, Türkiye'de saklanan üyelerine gönderdiği mesajlarda, açık hat kullanılmaması, sistem yüklü cihazlarda sosyal medya üzerinden yurt içi arama yapmamaları, sık irtibat kurmamaları, komşunun internet şifresi kullanılarak arama yapılmasını istediği tespit edildi. Ayrıca, örgüt üyelerine, telefona takılı hat ile gezmemesi ve evde kullanılan telefonla ise aile ve örgütle bağdaştırabilecek bir yerin aranmaması yönünde uyarıda bulunulduğu belirlendi.

 

"RESMİ İKAMETGAH YAPMAYIN, EŞYALI EV KİRALAYIN"

Örgütün üyelerine gönderdiği bir başka mesajda ise güvenlik endişesi ile başka eve taşınılması halinde daha önce kullanılan hattın yeni eve getirilmemesini ve anne, babalarının bulunduğu evlerde kalınmayarak, resmi ikametgah yapılmayacak şekilde eşyalı bir ev kiralanarak, faturalarını da bir akrabalarının üzerine göstermelerinin istendiği öğrenildi.

 

"FETÖ BAĞLANTISI OLMAYAN KİŞİLERİN, T.C. KİMLİK NUMARALARINI EZBERLEYİN"

Şehirler arası yolculuk yapılmayıp, şehir içi ulaşımların trafiğin yoğun saatlerde otobüs ile yapılması istenen örgüt üyelerinin, dışarıya çıkarken kimlik taşınmaması, FETÖ/PDY ile bağlantısı kurulamayacak bir T.C. kimlik numarasının ezbere bilmeleri yönünde uyarıldıkları da istihbarat birimleri tarafından tespit edildi.

 

Örgütün, üyelerine gaybubet (gizlenme) yapılan evlerde sıradan bir vatandaş gibi davranılarak dikkat çekilmemesi talimatına özellikle dikkat edilmesi gerektiği bilgisini verdiği bildirildi 

YORUMLAR
  Bu basit testi çözün, 'içine kapanık mısınız, dışa dönük mü' öğrenin
Bu basit testi çözün, 'içine kapanık mısınız, dışa dönük mü' öğrenin

İlginizi çekebilecek diğer haberler