A24.com.tr » politika » Faruk bakanlardan birbirlerine akraba torpili

Faruk bakanlardan birbirlerine akraba torpili

Faruk bakanlardan birbirlerine akraba torpili

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, birbirlerinin akrabalarını üst düzey mevkilere atadı.

Ak Parti hükümetinde görev alan 2 bakan, birbirlerinin akrabalarını önemli mevkilerde iş sahibi yaptı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, birbirlerinin akrabalarını karşılıklı olarak kendi kurumlarına atadı. Bakan Faruk Çelik'in dünürü Uğur Büyükhatipoğlu genel müdür; Bakan Faruk Özlü'nün ağabeyi Hasan Özlü ise müsteşar yardımcısı oldu.

Deniz Ayhan’ın Sözcü’de yer alan haberine göre; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in dünürü Uğur Büyükhatipoğlu, geçtiğimiz ay Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü oldu.

Bakan Çelik'in oğlu ile Büyükhatipoğlu'nun kızı geçtiğimiz yıl ekim ayında dünya evine girmişti.

ÖNCE DAİRE BAŞKANI OLDU

Devlet Su İşleri'nde (DSİ) Daire Başkanlığı ve Başmüfettiş görevinde bulunan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün ağabeyi Hasan Özlü ise geçtiğimiz hafta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü'ne Daire Başkanı olarak atanmıştı. Hasan Özlü, bu hafta da Tarım Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcılığı vekilliğine getirildi. 

YORUMLAR
  Perseid Meteor Yağmuru izleyenleri büyüledi...
Perseid Meteor Yağmuru izleyenleri büyüledi...