A24.com.tr » gündem » EYT'lileri heyecanlandıran gelişme!

EYT'lileri heyecanlandıran gelişme!

EYT'lileri heyecanlandıran gelişme!

Cumhurbaşkanı tarafından EYT'lilerin sorunlarını çözmesi için görevlendirdiği Prof. Dr. Vedat Bilgin, EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) sorunlarını çözmesi için Prof Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirmişti. Bu gelişmeyle birlikte yeniden umutlanan EYT'liler için bugün yeni bir gelişme daha yaşandı.

BİLGİN İLE ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE GÖRÜŞTÜLER

8 Eylül Pazar günü Ankara'da miting yapan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT-SYDD) yönetimi, Erdoğan'ın görevlendirdiği Prof. Dr. Vedat Bilgin ile Çankaya Köşkü'nde görüştü. Beştepe'de 5 Eylül'deki görüşmeye EYTYSDD adına Başkan Gönül Boran Özüpak ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Dernek yönetimi, mağdurların sorunlarını ve taleplerini Bilgin'e aktardı.

KONU ERDOĞAN'A AKTARILDI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla EYT sorununun çözümü konusunda bir çalışma başlatıldığının kendilerine açıklandığını kaydeden Özüpak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bilgin, konuyu bizzat Cumhurbaşkanı'mızın kendilerine yönlendirdiğini aktardı. Cumhurbaşkanımız, 'Bunun aşamaları nedir, nasıl çözülür, maliyeti nedir?' gibi bir çalışma istemiş. Kendisi de görüşmemize ilişkin Cumhurbaşkanı'mıza bilgi verecek" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
  iOS 11 Sorunları bitmek bilmiyor!
iOS 11 Sorunları bitmek bilmiyor!