A24.com.tr » yaşam » Ersun Yanal Vakfı Vefa Ödülleri'nde başvuru tarihi 19 Temmuz 2024 tarihine kadar uzatıldı

Ersun Yanal Vakfı Vefa Ödülleri'nde başvuru tarihi 19 Temmuz 2024 tarihine kadar uzatıldı

Ersun Yanal Vakfı Vefa Ödülleri'nde başvuru tarihi 19 Temmuz 2024 tarihine kadar uzatıldı

Kurumlardan gelen istek doğrultusunda ve çeşitlilik sağlamak amacıyla başvuru süresi uzatıldı ve ödül töreni Eylül 2024'e alındı.

Spor, sanat, bilim, teknoloji ve eğitim odaklı projeler üreten sivil toplum ve özel sektör kuruluşları, sosyal girişimler ile kurum profesyonellerinin ödüllendirileceği Ersun Yanal Vakfı Vefa Ödülleri'ne çok sayıda başvuru geldi.

Kurumlardan gelen istek doğrultusunda ve çeşitlilik sağlamak amacıyla başvuru süresi uzatıldı ve ödül töreni Eylül 2024'e alındı. Vefa Ödülleri kapsamında elde edilecek tüm gelir, sporcu gençler için oluşturulacak Gelişim Destek Bursu fonuna aktarılacak.
 
Çocukların ve gençlerin spor, sanat, bilim-teknoloji ve eğitim alanlarında gelişimlerine destek vermek, ihtiyaç duyacakları alanlarda eşit fırsatlara erişimlerine yönelik çalışmalar yapmak, iş hayatına donanımlı bir şekilde katılmalarına katkı sunmak, gençlere sporu sevdirmek ve teşvik etmek, onların sağlıklı yaşama yönelmelerini sağlamak amacıyla çalışan Ersun Yanal Vakfı Vefa Ödülleri gerek özel sektör gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından ilgiyle karşılandı.
 
Başvuru sistemi açıldığından bu yana gelen çok sayıda başvuru bir ön değerlendirmeden geçirildi ve sonucunda asıl değerlendirilmeye alınmak üzere 40 kurum başvurusu ile 8 İlham Veren Profesyonel başvurusu belirlendi. Ancak kurumlardan gelen istek doğrultusunda ve çeşitlilik sağlamak amacıyla başvuru süresinin uzatılmasına ve ödül töreninin Eylül 2024'e alınmasına karar verildi. Bu doğrultuda başvurular 19 Temmuz 2024 tarihine kadar açık olacak ve ödül töreni de 2024 Eylül ayında gerçekleştirilecek.
 
Başvurulardan elde edilen tüm gelir, sporcu gençler için bursa dönüşecek

Coğrafyanın kader olmadığına inanan, bu topraklardaki çocukların fırsat eşitliği yaratılması durumunda kendilerini ispatlayacağını savunan Ersun Yanal Vakfı, Vefa Ödülleri kapsamında da elde edilecek tüm geliri, eğitimine devam eden ve amatör/profesyonel olarak sporla ilgilenen gençlerin spor ve eğitim alanında desteklenmesi için oluşturulan Gelişim Destek Burs Fonu'na aktaracak.
 
Her yıl düzenli olarak verilecek olan ve Gelişim Destek Bursu kapsamında, düzenli mentorluk, kişisel spor eğitmeni, diyetisyen, psikolojik destek, akademik eğitim desteği, 21. yüzyıl becerileri eğitimleri, sosyal etkinlikler, kültür ve sanat faaliyetleri, malzeme ve takviye gibi alanlarda destek sağlayarak başarılı gençler için fırsat eşitliği yaratılması amaçlanıyor.
 
Son başvuru tarihi 19 Temmuz 2024 olarak güncellenen Vefa Ödülleri'ne başvurmak için https://ersunyanalvakfi.org/vefa-odulleri/ adresindeki başvuru adımları takip edilebilir.

YORUMLAR
  Felakette hayatta kalmanızı sağlayacak 5 adım (Bilim insanları açıkladı)
Felakette hayatta kalmanızı sağlayacak 5 adım (Bilim insanları açıkladı)