A24.com.tr » magazin » Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti - Erdoğan Sıcak kimdir?

Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti - Erdoğan Sıcak kimdir?

Erdoğan Sıcak hayatını kaybetti - Erdoğan Sıcak kimdir?

Usta oyuncu Erdoğan Sıcak, Bakırköye Doktor Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Ölüm haberini ise kızı duyurdu.

 Usta oyuncu Erdoğan Sıcak 79 yaşında hayatını kaybetti.

Erdoğan Sıcak' uzun süredir KOAH hastasıydı aynı nedenle Pazartesi gecesi Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Başarılı oyuncunun vefat haberini kızı Tutam Sıcak; Babam Erdoğan Sıcak'ı kaybettik. Perşembe günü defnedeceğiz. Detaylı bilgiyi daha sonra vereceğim'.açıklamasıyla duyurdu.

ERDOĞAN SICAK KİMDİR?
Erdoğan Sıcak, 18 Ağustos 1940'ta Bakırköy'de dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu Bakırköy'de bitirdi. İstanbul Erkek Lisesi'ne gittiği yıllarda, iddialı oyunlarla sahneye adım attı. Gazetecilik eğitimi sırasında tiyatro faaliyetleri göstermeye başladı. 1959'da usta yönetmen Haldun Dormen'in tiyatro okulunda eğitim aldı.

1962-1963 tiyatro sezonunda, Ankara Devlet tiyatrosu sanatçısı ve yönetmeni Saim Alpago'nun İstanbul'da kurduğu topluluğa sınavla alınarak profesyonel tiyatro yaşamını başlatmış oldu.Yıllarca özel tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak görev alan Erdoğan Sıcak, televizyon yayınlarının başlamasıyla, önce TRT, daha sonra özel kanallardaki dizilerde önemli roller üstlendi. Bu arada, birçok reklam filminde ve birkaç uzun metrajlı filmde oynadı. İngiliz, Alman, Fransız, Japon ortak yapımı filmlerde farklı karakterler çizdi. 1959 yılından bugüne kadar, muhtelif tiyatro topluluklarında oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak çalıştı.

Birçok televizyon dizisinin senaryolarını yazdı ve kendi kaleminden çıkan birçok tiyatro eserini sahneledi. Ödül almış mizah hikayeleri, şiirleri ve bestelenmiş şarkı sözleri de vardır.

YORUMLAR
  19 Yaşındaki Angelina Holloway'in tüm sevenlerini kahreden kazası
19 Yaşındaki Angelina Holloway'in tüm sevenlerini kahreden kazası