A24.com.tr » politika » Erdoğan: Kanal İstanbul'u yapacağız

Erdoğan: Kanal İstanbul'u yapacağız

Erdoğan: Kanal İstanbul'u yapacağız

Maltepe'de vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, çılgın proje olarak bilinen Kanal İstanbul'un tamamlanacağını söyledi.

Hafta sonu mesaisine Maltepe'de devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin harekatına ilişkin son gelişmeleri paylaştı. 4 bin 200 teröristin Zeytin Dalı Harekatı'nda etkisiz hale getirildiğini belirten Erdoğan, Kanal İstanbul projesinin de ihaleye açılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Maltepe 6. Olağan ilçe kongresinde konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Dünyanın en büyük havalimanını inşa ediyoruz. Kanal İstanbul'un inşallah yakında ihalesine çıkıyoruz. Bazıları ileri geri konuştu. Boğaz'daki kazayı gördünüz, onun ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu. İsteseler de istemeseler de Kanal İstanbul'u yapacağız.

İLGİLİ HABER Kanal İstanbul'da son durum nedir? Kanal İstanbul güzergahı nasıl olacak? Maliyeti ne kadar? Kanal İstanbul'da son durum nedir? Kanal İstanbul güzergahı nasıl olacak? Maliyeti ne kadar?

"ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST 4 BİN 200'E YAKLAŞTI"

Kongre öncesinde halka hitap eden Erdoğan şunları kaydetti: "Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 200'e yaklaştı. İnlerine gireceğiz dedim, girdik mi? SİHA'larla, F-16'larla girdik. Kuyruklarını bacaklarının arasına sıkıştırıp kaçtılar. Afrin'de yakaladık. Yerlerin altında tünelleri gördünüz, orada vurduk. Vuracağız, vurmaya devam edeceğiz. FETO o da kaçtı. Şu ana kadar 80 tanesini FETÖ'nün yurt dışından aldık geldik. Onları da kovalayacağız. Pensilvanya'daki sen de gideceksin. Sen de geleceksin. İstediğin kadar sağa sola yalpala.

Biz ölürsek burada öleceğiz. 15 Temmuz gecesi birileri bize ben sizi Rodos'a götürebilirim dedi, dedim ki hayır. Uçağa bindik doğru son ana kadar pilot nereye gideceğimizi bilmiyordu, dedim ki İstanbul. F-16'lar, helikopterler üzerimizdeydi." 

YORUMLAR
  Saç dostu 10 besin
Saç dostu 10 besin