A24.com.tr » politika » Erdoğan dolardaki yükselişi değerlendirdi: Onların doları varsa bizim Allah'ımız var

Erdoğan dolardaki yükselişi değerlendirdi: Onların doları varsa bizim Allah'ımız var

Erdoğan dolardaki yükselişi değerlendirdi: Onların doları varsa bizim Allah'ımız var

Memleketi Rize'e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, dolardaki önlenemez yükselişi "Onların doları varsa bizim de halkımız var, Allah'ımız var." ifadeleriyşle değerlendirdi.

Karadeniz turuna çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki akşam memleketi Rize'de seçmenle buluştu. Dolardaki yükselişi ve ABD ile yaşanan gerilimi değerlendiren Erdoğan, TL'deki değer kaybı ve dolardaki yükseliş için “Onların dolarları varsa bizim de halkımız var, hakkımız var Allah’ımız var” dedi.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde gösterdikleri oy oranıyla rekor kıran Karadeniz illeri Bayburt, Gümüşhane, Rize ve Trabzon’da yapacağı teşekkür ziyareti kapsamında, Cumhurbaşkanlığına ait özel uçakla saat 23.40 sıralarında Trabzon Havalimanı’na geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanından helikopterle memleketi Rize’nin Güneysu İlçesine geçti. Helikopterle Güneysu ilçe futbol sahasına gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı vatandaşlar coşku ve sevgi gösterileriyle karşıladı.

Yeni döneme hazırladıklarını ve Türkiye’yi daha modern bir hale getirmenin gayreti içinde olacaklarını belirten Erdoğan “Şunu bilin; bugün dünden daha iyi, yarın bugünden daha iyi olacak. Hiç şüpheniz olmasın” dedi

Erdoğan konuşmasında TL’daki değer kaybı ve ABD ile yaşanan son gerginliklere atıfta bulunarak şunları söyledi: “Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Hiç bunlara kulak asmayın. Şunu unutmayın onların dolarları varsa, bizim de halkımız var, hakkımız var, Allah’ımız var. Bizler çok çalıştık, çok çalışıyoruz. 16 yıl önce neydik, şimdi neyiz? Daha iyi olacağız. Sizlere sabırlar ve gayretler diliyorum. Çok çalışıp, çok koşacağız ve 2023’e çok farklı gireceğiz.”

Erdoğan, konuşmasının ardından geceyi geçireceği Merkez Mahallesi’ndeki evine geçti.

 

YORUMLAR
  Bu yaz ekranda göreceğimiz çiftler
Bu yaz ekranda göreceğimiz çiftler