A24.com.tr » yaşam » Engellilerle dalga geçen üniversite öğrencisine soruşturma

Engellilerle dalga geçen üniversite öğrencisine soruşturma

Engellilerle dalga geçen üniversite öğrencisine soruşturma

Tramvay'da yaptığı hareketlerle engellilerle dalga geçen üniversite öğrencisi gelen sert tepkiler üzerine pişman olarak özür dilerken, Antalya Başsavcılığı görüntülerle ilgili soruşturma başlattı.

Sosyal medyada büyük tepki çeken olayda, Engelliler Günü'nde engellilerle dalga geçen üniversite öğrencisi genç kız, hareketlerinden çok pişman olduğunu belirterek özür diledi.

Sosyal medyada viral olan videoda, hareket halindeki tramvayda kimliği öğrenilemeyen bir kadının, engelliler için ayrılan bölgede engellilerle ‘dalga geçer’ tarzda hareketler yaptığı görülüyordu.

Ayrıca kadının arkadaşlarının da komik olduğunu düşündükleri hareketlere güldükleri videoya yansıyordu.

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜN'NDE PAYLAŞILDI

Akdeniz Üniversitesi çocuk gelişimi bölümü öğrencisi yine bir video çekerek özür diledi: “Yaptığım hiç hoş bir şey değildi. Bunu sonradan fark ettim, çok pişmanım. Benim de engelli bir kuzenim var, bunu normal bir kafayla kesinlikle yapmam. Videoyu izlediğimde ‘Bunu ben mi yapmışım’ diye düşündüm. Arkadaşlarımla alkol almıştım, bunu kasıtlı yapmam. Ben engellilere yönelik etkinliklere giden biriyim.”

Akdeniz Üniversitesi de sosyal medya hesabından şunları kaydetti: “Hiçbir zaman rastlamak istemediğimiz bu çirkin tavırlarla ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. Üniversite olarak en hassas olduğumuz konulardan biri olan engelli bireylerimizle ilgili bu tür çirkin bir olayda adımızın geçiyor olmasından büyük üzüntü duyuyoruz.”

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Antalya başsavcılığı ise kadın hakkında soruşturma başlattıklarını duyurdu: “Toplu taşıma aracı içerisinde engelli vatandaşlarımız için ayrılmış özel alanda çekilen video ve fotoğrafların sosyal medyada paylaşıldığı tespit edilmekle, yapılan bu paylaşımların toplumumuzun değerlerine hakaret içermesi ve alenen aşağılamaya yönelik olduğu olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca Türk Ceza Kanunu’nun 216/2 maddesi (Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama) ve Türk Ceza Kanunu’nun 125/1-4 maddesi (Hakaret) uyarınca resen soruşturma başlatılmıştır.” 

,

Çekirdek meraklısı kedi

YORUMLAR
  Türk televizyon tarihine damga vuran 29 önemli dizi....
Türk televizyon tarihine damga vuran 29 önemli dizi....

İlginizi çekebilecek diğer haberler