A24.com.tr » yaşam » Emniyet Özel Harekat Bakanlar Kurulu kararıyla kaldırıldı

Emniyet Özel Harekat Bakanlar Kurulu kararıyla kaldırıldı

Emniyet Özel Harekat Bakanlar Kurulu kararıyla kaldırıldı

Bakanlar Kurulu kararıyla 697 sayılı KHK'da yer alan düzenlemeye göre daha önce adı "Özel Harekat Başkanlığı" olarak değiştirilen Emniyet Özel Harekat kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı son KHK'da yer alan dikkat çeken düzenlemelerden biri de Emniyet Özel Harekat'ın kaldırılması oldu.

Daha önceden adı "Özel Harekat Başkanlığı" olarak değiştirilen ve seviyesi akademi düzeyine yükseltilen "Özel Harekat Daire Başkanlığı" Bakanlar Kurulu kararı ile tamamen kaldırıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığı kaldırıldı.

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, EGM bünyesinde bulunan Özel Harekat Daire Başkanlığının kaldırılmasına karar verildi.

Söz konusu karar, İçişleri Bakanlığı'nın 2 Kasım 2017 tarihli yazısı üzerine, 3046 sayılı kanunun 16'ncı maddesinin (b) bendine göre 20 Kasım 2017 tarihinde Bakanlar Kurulu tarafından alındı.

SEVİYESİ YÜKSELTİLDİ

Kurumun adı daha önce, kanun hükmünde kararname (KHK) ile "Özel Harekat Başkanlığı" olarak değiştirilmişti.

Bu değişikliğin ardından Bakanlar Kurulu, yeni kararıyla, teknik süreci tamamladı. Özel Harekat KHK düzenlemesi ile "daire başkanlığı" seviyesinden "Polis Akademisi" başkanlığı seviyesine çıkarılmıştı . 

,
YORUMLAR
  Star Wars teknolojisi gerçek oldu
Star Wars teknolojisi gerçek oldu