A24.com.tr » yaşam » Emiyet'ten Özel Harekat'la ilgili KHK açıklaması

Emiyet'ten Özel Harekat'la ilgili KHK açıklaması

Emiyet'ten Özel Harekat'la ilgili KHK açıklaması

697 sayılı KHK'da yer alan Özel Harekat Daire Başkanlığı'na ilişkin düzenleme kafa karışıklığına neden olunca, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden konuya ilişkin açıklama geldi.

Bu sabah saatleri itibariyle hayatımıza giren 697 sayılı KHK'nın dikkat çeken düzenlemelerinden birisi, Özel Harekat Daire Başkanlığı ile ilgili olandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Özel Harekat Dairesi ilgili Bakanlar Kurulu kararına ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, " Özel Harekat Dairesi Başkanlığı yeniden yapılandırılmış ve statüsü yükseltilerek Özel Harekat Başkanlığı kurulmuştur." denildi.

İşte Emniyet'ten gelen açıklama:

"STATÜSÜ YÜKSELTİLEREK ÖZEL HAREKAT BAŞKANLIĞI KURULMUŞTUR"

25/08/2017 tarih ve 30165 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Özel Harekat Dairesi Başkanlığı yeniden yapılandırılmış ve statüsü yükseltilerek Özel Harekat Başkanlığı kurulmuştur.

YENİ KHK İLE ÖZEL HAREKAT DAİRE BAŞKANLIĞI KALDIRILDI

16/11/2017 tarihinden itibaren Özel Harekat Dairesi Başkanlığının faaliyetleri Özel Harekat Başkanlığı adı altında devam etmekte olduğundan, Özel Harekat Daire Başkanlığı 12 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararı ile kaldırılmıştır. 

,
YORUMLAR
  Survivor Anıl Berk Baki'nin bilinmeyen yönleri! Anıl Berk Baki kimdir?
Survivor Anıl Berk Baki'nin bilinmeyen yönleri! Anıl Berk Baki kimdir?