A24.com.tr » medya » El Bab'a giden Youtuber Yusuf Aktaş kimdir kaç yaşında?

El Bab'a giden Youtuber Yusuf Aktaş kimdir kaç yaşında?

El Bab'a giden Youtuber Yusuf Aktaş kimdir kaç yaşında?

Youtube üzerinden yayınladığı videoları takipçileriyle paylaşan Youtuber Yusuf Aktaş, Fırat Kalkanı Harekatı'nın gerçekleştirği El Bab'a giderek gözlemlerini aktardı. Yusuf Aktaş kimdir, kaç yaşında?

Yusuf Aktaş isimli Youtuber genç, benzerlerinin aksine 'işe yarar bir paylaşım' yapmak adına kolları sıvadı ve Fırat Kalkanı Harekatı'nın ardından terörden temizlenen El Bab kentindeki yaşamı gözlemledi. Yusuf Aktaş'ın paylaşımı 3 günde 1.5 milyondan fazla izlenirken, genç Youtuber'ın paylaşımının diğer Youtuber'lara örnek olması gerektiği ifade edildi.

Yusuf Aktaş, milyonlarca takipçisi olan bir youtuber. Takipçileri onu 'Reynmen' olarak tanıyor.

Daha çok eğlence içerikli paylaşımlarda bulunan genç youtuber, bu kez çok farklı bir proje için yaşadığı İstanbul'dan ayrılarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) 72 şehit vererek terörden temizlediği Suriye'nin El-Bab şehrine gitti.

"Onca şehit veriyoruz. Bunun bir anlamı olmalı."

Yusuf Aktaş, çektiği videoda şu sözlere yer verdi:

"Türk gençliği olarak her birimizin bu konuda hassas olması gerektiğine inanıyorum. Onca şehit veriyoruz. Bunun bir anlamı olmalı. Bu soruların bir cevabı olmalı. O yüzden El-Bab'a geldim."

El-Bab'da çarşı pazarı gezen genç youtuber, Suriyeliler sohbet etti, merak ettiklerini sordu. Daha sonra yerel meclisi ziyaret etti.

"Bir tek Türkler bizim safımızda durdu. Dünya bizi tek bıraktı."

El-Bab Belediye Başkanının Türkiye için sarfettiği, "Bir tek Türkler bizim safımızda durdu. Dünya bizi tek bıraktı." sözleri ise Aktaş'ı duygulandırdı. Bu sözler üzerine tarihin bunu unutmayacağını söyleyen Aktaş, başkan ile sarıldıktan sonra belediyeden ayrıldı.

Türk hekimlerin hizmet verdiği hastaneyi de gezen Aktaş, yapımı bitmek üzere olan yeni hastaneyi görüntüledi. Genç youtuber, Türkiye standartlarında 200 yatak kapasiteli hastanenin, Türkiye'nin bölgede sadece teröristleri arındırmaya çalışmaktan ziyade buranın geleceği için de bir şeyler yaptığını gösterdiğini söyledi.

Aktaş, gezisini Fırat Kalkanı Harekatında 16 askerin şehit olduğu tepeyi ziyaret ederek tamamladı.

Gördüklerinden ve duydukların çok etkilenen genç youtuber, bölgeden izlenimlerini aktardığı ve özellikle Türkiye'nin Suriye'ye gerçekleştirdiği operasyonlara değindiği videosunu sosyal medya hesabından paylaştı.  

YUSUF AKTAŞ (REYMEN) KİMDİR?

Sosyal medyada Reynmen fenomen olarak tanınan Yusuf Aktaş 1995 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üç kardeştir, bir kardeşi ve bir ablası vardır.

İlköğretimi Ahmet Kabaklı Okulunda okurken Fatih Sultan Mehmet İlköğretime nakil olmuş ve ilköğretimi orada tamamlamıştır

Daha sonra Bahçeşehir İMKB Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesine yazılmış ancak oradanda mezun olmadan Başakşehir Lisesi’ne geçiş yapmış son olarak oradanda ayrılarak Açıköğretim’den Liseyi tamamlamıştır.

Yaşantısını İstanbul Bağcılar’da sürdürmektedir. Radyo ve Televizyon Programcılığı okumaktadır. Scorp’ta çekmiş olduğu videolar ile bir anda sosyal medyanın en çok takip edilen ve dikkatleri üzerine çeken fenomeni olmayı başarmıştır. Günümüzde Youtube video sitesinde yayınladığı videolar takipçileri tarafından oldukça beğeni ile izlenmekte ve her geçen gün dahada başarılı hale gelmektedir.

Sosyal medya dışında ünlü oyuncular ilede arası oldukça iyidir. Özellikle Murat Cemcir ve Ahmet Kural ile birlikte Sie Liegt in Meinen Armen şarkısında birlikte yer almıştır..

YORUMLAR
  Hadise kendi saçından kaş ektirdi
Hadise kendi saçından kaş ektirdi