A24.com.tr » eğitim » EBA kurs başvurusu nasıl yapılır? 2019 e-Kurs Destekleme ve Yetiştirme Kursları kayıt takv

EBA kurs başvurusu nasıl yapılır? 2019 e-Kurs Destekleme ve Yetiştirme Kursları kayıt takv

EBA kurs başvurusu nasıl yapılır? 2019 e-Kurs Destekleme ve Yetiştirme Kursları kayıt takv

EBA kurs başvuru işlemleri başladı. MEB tarafından yayınlanan 2018-2019 Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2. dönem kursu için başvurular bugün itibarıyla alınıyor.

 Eba kurs işlemleri öğrenciler tarafından araştırılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile kursiyerler için resmi örgün ve yaygın eğitim kurumlarında açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın 2018-2019 2. dönem kursu için başvurular başladı. Peki, EBA e-Kurs başvurusu nasıl yapılır? Kurslar ne zaman başlayacak? İşte 2019 2. dönem EBA e-Kurs takvimi...

EBA KURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

EBA kurs başvuruları bugün itibariyle başladı. Milyonlarca öğrencinin EBA kurs kayıtlarını gerçekleştireceği başvurular 17 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. EBA ikinci dönem dersleri 25 Şubat'ta başlayacak. EBA yaz dönemi kurs başvuruları ise 24-30 Haziran 2019 tarihleri arasında alınacak. Yaz dönemi dersleri 8 Temmuz'ta başlayacak.

EBA KURS BAŞVURU KİMLER YAPABİLİR? BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları,resmî/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.

Resmî örgün eğitim kurumlarına, açık öğretim okullarına ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.

Resmî örgün eğitim kurumlarıile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA web sitesinde bulunan "Giriş" butonuna tıklayarak açılan sayfada "E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü" nden kurs başvurusu yapar.

Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifresi alır. Bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yaparak DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih eder.

Kursiyerler, halk eğitimi merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.
Resmî örgün eğitim kurumlarıile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okullarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile bu sınavlara katılabilirler.

.

YORUMLAR
  Gigi Hadid'inn bulunmadığı Çin’in Shanghai kentinde düzenlenecek Victoria's Secret Fashion Show'a sayılı günler kaldı...
Gigi Hadid'inn bulunmadığı Çin’in Shanghai kentinde düzenlenecek Victoria's Secret Fashion Show'a sayılı günler kaldı...