A24.com.tr » kadın » Dünyanın en tuhaf modası Vajina Peruğu! (Nasıl takılır nasıl kullanılır nereden satılır)

Dünyanın en tuhaf modası Vajina Peruğu! (Nasıl takılır nasıl kullanılır nereden satılır)

Dünyanın en tuhaf modası Vajina Peruğu! (Nasıl takılır nasıl kullanılır nereden satılır)

Moda konusunda görünen tüm tuhaflıkların ötesinde bir anlayışla yaratılmış Vajina Perukları son dönemlerin en çabuk yayılan trendi olmayı başardı.

 Vajina Peruğu'nun yaratıcısı Güney Koreli modacı Kaimin "Kadınların vücutları ile guru duymasının önemini anlatmak için bu akımı yarattığını" söylüyor

Bu zamana kadar en tuhafını gördüğünüzü düşünüyorsanız, tekrar düşünmek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü moda trendleri bizi her gün şaşırtmaya devam ediyor. Tıpkı şimdi okuyacağınız vajina perukları gibi.

New York Moda Haftasına Güney Koreli modacı Kaimin, vajina peruklarıyla damgasını vurdu. Daha önce Bjork ve Lady Gaga gibi ünlülerle adını duyuran Güney Koreli tasarımcı bu kez podyumda yürüyen modellerin vajinalarına peruk taktırarak ses getirdi.

Kaimin, kadınların vücutlarıyla gurur duyması gerektiğinin altını çizerek kadınların özgür olduklarını, utanması gereken bir şeyleri olmadığının altını çiziyor.

ASlında vajina peruklarının geçimişi 1450'lere dayanıyor ve o zamanlarda bunun adına 'merkin' deniliyordu. Daha çok hayat kadınları tarafından kullanılan Merkin'in, o zamanın inanışına göre belsoğukluğu ve frengi gibi hastalıkların belirtilerini yok ettiğine inanılıyormuş.

Günümüzde ise eğlence amaçlı hala kullanımına devam ediliyor.

 


60 Saniyede Gündem 10.10.2018

YORUMLAR
  Ufak Tefek Cinayetler’e tepki geldi! “Koskoca bölümü bir yangın olayıyla harcadınız!”
Ufak Tefek Cinayetler’e tepki geldi! “Koskoca bölümü bir yangın olayıyla harcadınız!”

İlginizi çekebilecek diğer haberler