A24.com.tr » medya » Dünyanın en iyi 10 filmi belli oldu (The Godfather kaçıncı sırada)

Dünyanın en iyi 10 filmi belli oldu (The Godfather kaçıncı sırada)

Dünyanın en iyi 10 filmi belli oldu (The Godfather kaçıncı sırada)

Dünyaca ünlü Amerikan film dergisi Empire, 'en iyi 10 filmi' seçti. Pek çok otorite tarafından en iyi seri kategorisinde ilk sıraya yerleşen The Godfather (Baba), burada da zirveyi kaptırmadı.

Başrollerini Marlon Brando ve Al Pacino'nun paylaştığı (The Godfather) Baba filmi, Amerikan sineme dergisi Empire tarafından dünyanın en iyi filmi seçildi. Empire dergisi tarafından 20 bini aşkın sinemaseverin beğenisine sunulan ankette birinciliği kimseye kaptırmayan The Godfather'ın ardından ikini sırada George Lucas imzalı Star Wars: İmparatorun Dönüşü yer alıyor.

En son üç yıl önce yapılan ankette en iyi film olarak ‘Yıldız Savaşları: Bölüm V – İmparatorun Dönüşü’ seçilmişti. Bu yıl ‘Yıldız Savaşları: Bölüm V – İmparatorun Dönüşü’ listenin ikinci sırasında yer aldı.

Mario Puzo’nun romanından uyarlanan, Francis Ford Coppola’nın yönettiği ‘Baba’ filmi, New York’ta yaşayan güçlü bir İtalyan mafya ailesinin hikayesini anlatıyor. Film, bir sonraki yıl başrol oyuncusu Marlon Brando’ya “en iyi erkek oyuncu”, Francis Ford Coppola ile Mario Puzo’ya “en iyi uyarlama senaryo” dallarında Oscar kazandırmıştı.

1. Baba (1972)

2.Yıldız Savaşları: Bölüm V – İmparatorun Dönüşü’ (1980)

3. Batman-Kara Şövalye (2012)

4. Esaretin Bedeli (1994)

5. Ucuz Roman (1994)

6. Sıkı Dostlar (1990)

7. Kutsal Hazine Avcıları (1980)

8. Jaws-Denizin Dişleri (1975)

9. Star Wars (1977)

10. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001) 

YORUMLAR
  En beğenilen futbolcu Eşleri/Sevgilileri belli oldu...
En beğenilen futbolcu Eşleri/Sevgilileri belli oldu...