A24.com.tr » gündem » Diyarbakır'da sivil araç yakınında patlama

Diyarbakır'da sivil araç yakınında patlama

Diyarbakır'da sivil araç yakınında patlama

Diyarbakır ile Muş arasında bulunan bölgede sivil araç geçerken yola döşenen patlayıcı infilak etti. Aracın içindeki köylülerden 4 kişi hayatını kaybetti, 13 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay, Kulp ilçesine bağlı Karabulak köyü sınırlarındaki Dokuzviraj bölgesinde meydana geldi. Daha önce köy yoluna döşenen patlayıcı bölgede çalışan orman işçilerini taşıyan sivil aracın geçişi sırasında infilak etti. Yaralılar ambulanslarla Kulp Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Patlamayı duyuran İhlas Haber Ajansı (İHA), olay sonrasında bölgeye çok sayıda ambulans, UMKE ve jandarma ekibi sevk edildiğini ifade etti.

Valilik: Bölücü terör örgütü üyelerince yapılan saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 4 köylü vatandaşımız şehit oldu.

Diyarbakır Valiliği'nden konuya dair yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İlimiz Kulp İlçesi kırsalında saat 18.00 dolaylarında, odun toplamaya giden köylü vatandaşlarımızın bulunduğu aracın geçişi esnasında, bölücü terör örgütü üyelerince el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 4 köylü vatandaşımız şehit olmuş 13 köylü vatandaşımız da ağır yaralanmıştır.

Yaralanan vatandaşlarımız Kulp ve Diyarbakır’daki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmışlardır.

Saldırının faillerinin tespit edilmesi için güvenlik kuvvetlerimiz tarafından gerekli çalışmalara vakit geçirmeden başlanmıştır.

Menfur saldırı olayında Şehit olan köylü vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz." 

YORUMLAR
  İlker Ayrık'tan çarpıcı babalık itirafı!
İlker Ayrık'tan çarpıcı babalık itirafı!