A24.com.tr » yaşam » Diyarbakır'da bombalı saldırı 2 asker şehit

Diyarbakır'da bombalı saldırı 2 asker şehit

Diyarbakır'da bombalı saldırı 2 asker şehit

Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde EYP (El Yapımı Patlayıcı)'nın infilak etmesi nedeniyle 2 askerin şehit olduğu ve 5 askerin de yaralandığı öğrenildi. Yaralı askerler tedavi altına alındı.

Terör örgütü PKK tarafından Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde daha önce döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi nedeniyle 2 asker şehit düştü.

Son dakika haberine göre, Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde, teröristlerce döşenen EYP'nin infilak etmesi sonucunda 2 asker şehit düştü. Valilikten yapılan açıklamada, 2'si ağır olmak üzere 5 askerin ise yaralandığı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

Teröristle Mücadele Harekatı kapsamında Diyarbakır İli Dicle İlçesi Kuzeyinde icra edilen operasyon esnasında, 13 Mart 2018 Salı günü saat 14.15 sıralarında teröristlerce daha önceki tarihlerde döşenmiş olan mayın/EYP’ye temas sonucunda meydana gelen patlamada (2) kahraman silah arkadaşımız olay yerinde şehit olmuş, (2)’si ağır, (3)’ü hafif olmak üzere (5) kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Yaralanan arkadaşlarımızın Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesi'nde tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, silah arkadaşları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır dileriz. 

YORUMLAR
  Değeri bilinmeyen 15 icat
Değeri bilinmeyen 15 icat

İlginizi çekebilecek diğer haberler