A24.com.tr » yaşam » Çocuklar ölmesin diyen Ayşe Çelik, bebeğiyle hapse giriyor

Çocuklar ölmesin diyen Ayşe Çelik, bebeğiyle hapse giriyor

Çocuklar ölmesin diyen Ayşe Çelik, bebeğiyle hapse giriyor

Beyaz Show canlı yayınına telefonla bağlanarak 'Çocuklar ölmesin' çıkışıyla büyük ses getiren 'Ayşe Öğretmen' 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Ayşe Çelik bebeğiyle birlikte cezaevine girecek.

Diyarbakır'da öğretmen olarak görev yapan Ayşe Çelik, 2 yıl önce Beyaz Show canlı yayınına bağlanarak "Çocuklar ölmesin." demişti. Ayşe öğretmenin bu çıkışı sosyal medyada büyük ses getirirken genç kadın 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ayşe Çelik, 20 Nisan Cuma günü 6 aylık bebeğiyle birlikte cezaevine girecek. Çelik avukatı Mahsuni Karaman, infazın durdurulması için AYM’ye başvuruda bulunduklarını ancak mahkemenin henüz bu konuyu gündemine almadığını söyledi.

Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show programına telefonla bağlanıp Kürt kentlerinde yaşanan sokağa çıkma yasaklarını anlatarak, 'Çocuklar ölmesin' dediği için hakkında dava açılan öğretmen Ayşe Çelik hakkında verilen 1 yıl 3 aylık hapis cezası İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onandı. O dönemde henüz 2 aylık bir bebeği olan Ayşe Öğretmen’e verilen ceza yapılan başvuru üzerine 20 Nisan 2018’e ertelendi.
O tarihin gelmesi üzerine Ayşe Çelik’in avukatı Mahsuni Karaman, Twitter hesabından Çelik ve kızının fotoğrafını paylaşıp, Anayasa Mahkemesi’nin Twitter hesabını da etiketleyerek şu paylaşımı yaptı:

“Beyaz Show’da “Çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın” diyen Ayşe öğretmen, 20 Nisan Cuma günü öğleden sonra saat 14:00’da Diyarbakır Adliyesi’nde yapılacak işlemlerden sonra 6 aylık Deran kızıyla Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevine girecek. AYM uyusun! @AYMBASKANLIGI”

 

YORUMLAR
  Bir dönem izdivaç programlarında ses getiren gelin adayları
Bir dönem izdivaç programlarında ses getiren gelin adayları