A24.com.tr » medya » CNN Türk'ten ayrılan Ebru Baki'nin yeni adresi belli oldu

CNN Türk'ten ayrılan Ebru Baki'nin yeni adresi belli oldu

CNN Türk'ten ayrılan Ebru Baki'nin yeni adresi belli oldu

Demirören Grubu'na satışının ardından CNN Türk'teki görevinden ayrılan Ebru Baki'nin yeni adresi belli oldu. CNN Türk'te ekonomi müdürü olarak görev yapan Ebru Baki, TGRT ile anlaştı.

Ebru Baki, ekonomi ekranının başarılı isimleri arasında yer alıyor. CNN Türk'te ekonomi müdürü olarak görev yapan Ebru Baki, Demirören Grubu'nun Doğan Medya'yı satın almasının ardından görevinden ayrılmıştı.

Ebru Baki'nin yeni adresi belli oldu. Ebru Baki yeni dönemde TGRT ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. Peki Ebru Baki kimdir kaç yaşında? Ebru Baki hakkında merak edilenler haberimizde...Medya Tava'nın haberine göre; Doğan Medya Grubu'nun Demirören Medya Grubu'na satılmasının ardından CNN Türk Ekonomi Müdürü Ebru Baki ile yollar ayrılmıştı.

CNN Türk'le yollarını ayıran Ebru Baki'nin TGRT Haber'le anlaştığı öğrenildi. Ören Ailesi ile el sıkışan Baki, TGRT Haber'de ekonomi servisini yönetecek.

EBRU BAKİ

1975, İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Baki, üniversite eğitimine devam ederken Hürriyet Gazetesi Ekonomi Servisi'nde staj yapmaya başladı.

Okul ve çalışma hayatını birlikte yürüttü. Üniversiteyi ise bölüm ve okul birincisi olarak tamamladı. Öğrenciyken Cumhuriyet Dergi’de yayınlanan dizi haber ve fotoğrafları çeşitli ödüllere layık görüldü. Bu ödüller yurtdışı kurs eğitim imkanlarını da beraberinde getirdi.

Lise'den itibaren belirli dönemlerde eğitim amacıyla yurtdışında bulundu ve öğrenci değişim programları ile çeşitli burslardan yararlandı.

İletişim Fakültesi'nden sonra Marmara Üniversitesi İDBF Uluslararası İktisat Bölümü'ne devam etti. Hürriyet Gazetesi'nde stajyerlikten muhabirliğe uzanan 7 yıllık bir dönem geçirdi.

Hürriyet'ten sonra televizyon macerası başladı. CNN TÜRK'te ekonomi haberlerini sundu. Bir yandan da muhabirliğe devam etti. 2001-2014 yılları arasında CNN TÜRK'te ekonomi programları hazırladı aynı zamanda editörlük yaptı. 2014 yılında Ekonomi Haber Müdürü oldu. 2016 yılında CNN TÜRK Ekonomi Müdürlüğüne atandı.

CNN Türk'le yollarını ayıran Ebru Baki'nin TGRT Haber'le anlaştığı öğrenildi. Ören Ailesi ile el sıkışan Baki, TGRT Haber'de ekonomi servisini yönetecek.

CNN TÜRK

CNN Türk, ABD'li CNN şirketi ve Demirören Holding bünyesinde yayın yapan haber kanalı. Merkezi İstanbul'da olan kanalın en bilinen programları arasında 5N1K, Bir Yudum İnsan ve Oradaydım gibi yapımlar yer alır.

Doğan Holding'e ait Eko TV'nin karasal yayın frekansından yayın hayatına başlayan CNN Türk yayın hayatına başladığı ilk dönemlerinde doğrudan İngilizce'den çevrilen bazı programlar yayınlamıştır. 1999-2006 arasında sağ alt köşeye başlamıştır. 2005-2008 yılları arasında yayın haklarını satın aldığı Formula 1'i yayınlamıştır. 2006-2010 arasında yerini sağ üst köşeye taşımıştır. 28 Ocak 2008'de karasal yayın frekanslarını TNT'ye bırakmıştır. Daha sonra TV5 kanalının karasal yayın lisansı satın alınıp CNN Türk yayını yeniden çatı antenlerine verilmiştir. CNN Türk 2010 yılında tüm CNN'ler gibi logosunu tekrar sağ alt köşeye taşımıştır. 17 Eylül 2012 tarihinde 16:9 yayın formatına geçmiştir.

Kanal şu an sadece bazı şehirlerde karasal yayında olup ayrıca, Kablo TV, Teledünya, Digiturk, Filbox ve D-Smart üzerinden yayınlarına devam etmektedir.

Kanal şu an Kanal D Haber ve CNN Türk Haber Merkezi olarak devam etmektedir.
 

YORUMLAR
  Survivor Anıl Berk Baki'nin bilinmeyen yönleri! Anıl Berk Baki kimdir?
Survivor Anıl Berk Baki'nin bilinmeyen yönleri! Anıl Berk Baki kimdir?