A24.com.tr » dünya » Clinton, kendisini Cersei Lannister'a benzetti

Clinton, kendisini Cersei Lannister'a benzetti

Clinton, kendisini Cersei Lannister'a benzetti

ABD Başkanlık koltuğunu Donald Trump'a kaptırdıktan sorna yaşadığı süreci "What Happened" (Ne Oldu) kitabında anlatan Hillary Clinton, kendisini Cersei Lannister'a benzetti.

2016 ABD Başkanlık seçimlerinde Donald Trump'la kıyasıya bir mücadeleye giren eski başkanlarından Bill Clinton'ın eşi Hillary Clinton, yaşadığı süreci kitabında topladı.

Yeni kitabında Clinton, Game of Thrones'ta ‘dindar fanatikler' tarafından cezalandırılan ve ‘utanç yürüyüşü' yapan Lannister ile kendisini kıyasladı.

Clinton, ‘What Happened' (Ne Oldu) adlı kitabında, "Trump'ın mitinglerinde kalabalıklar, sayamadığım kadar çok benim hapse atılmam çağrısında bulundu" ifadelerini kullandı.

BANA YAPILAN ELEŞTİRİLERİN AYRI BİR BOYUTU VARDI

"Game of Thrones'da Red Keep'e doğru yürüyen Cersei Lannister'a ‘Utanç! Utanç!' diye bağıran bağnazlar gibi onlar da 'Suçlu! Suçlu!' diye bağırdı."Cinsiyetinin seçimlerde oynadığı rolü tartışan Demokrat Parti adayı, ABD Başkanı Donald Trump'ın bazı destekçilerinin Clinton'a olan yaklaşımını ortaçağda kadınlara yönelik tutumla kıyaslayan akademisyenlerden alıntılar yaptı.

Clinton, "Siyaset bir kadın için kolay değildir ancak şunu söylemek de haksız sayılmam ki bana yöneltilen ağır eleştiriler ayrı bir boyuta vardı" ifadelerini kullandı.

Trump destekçilerinin kendisine yönelik ‘nefretini', ‘hayret verici ve korkutucu' olarak tanımlayan Clinton, dışişleri bakanıyken ‘Amerika'nın en takdir edilen devlet memuru' iken nasıl bir ‘şeytana' dönüştüğünü merak ettiğini dile getirdi. 

YORUMLAR
  Survivor 2017'de kim kaç kilo verdi?
Survivor 2017'de kim kaç kilo verdi?