A24.com.tr » dünya » Çinli bilim adamları köpek klonlamayı başardı

Çinli bilim adamları köpek klonlamayı başardı

Çinli bilim adamları köpek klonlamayı başardı

Taklit ürün üretmede dünya markası haline gelen Çinliler, bu kez 'köpek' klonladı. Köpeklerin genetiği ile oynayan Çinli bilim adamları, normalden çok daha hızlı ve güçlü köpek ürettiler.

Çinliler'in neyi, ne zaman ve neden kopyaladıkları asla anlaşılamayacak. Taklit ürün konusunda dünya markası haline gelen Çinliler, bu kez can dostumuz köpeklerin genetiği ile oynayrak onları klonladı.

Çinli bilim insanları genetiği değiştirilen bir köpeği klonladı. Bu klonlanan “süper köpekler” ise hem daha hızlı hem daha güçlü olacak. Çinli bilim insanları yine bir ilke imza atarak öncü olabilecek bir şey yaptılar. Genetiği değiştirilmiş köpekleri klonlayan Çinli bilim insanları böylece bu köpeklerin daha güçlü ve daha hızlı olmasını sağladı.

SÜPER KÖPEK ÜRETTİLER

Pekin’de araştırmacı bilim adamları, yaptıkları deneyler ile köpeklerin artık genlerini değiştirdiklerini ve böylelikle kendi ortamlarından çok daha farklılaştırdıklarını belirttiler. Bunu ise yaptıkları klonlama yönetimi sayesinde çoğaltabildiklerini de söylediler. Pekin’de bir biyolojik teknoloji şirketi olarak çalışan Sino Gene’den yapılan açıklamada Long Long’un türünün ilk örneği olduğunu duyurdu. Bunun nedeni olaraksa Long Long’un genetiği değiştirilmiş bir köpekten klonlanması gösterildi.

Long Long’un babası olan Apple ise 29 Aralık 2016 yılında aynı laboratuarda dünyaya gelmişti. Guangzhou Biyolojik İlaç ve Sağlık Enstitüsü'de araştırmacı olan Lai Liangxue ise köpeklerin daha güçlü ve daha kaslı olmasının yanı sıra daha hızlı olması için de bu teknolojinin kullanılabileceğini belirtti. Bu süper köpekleri klonlayan bilim adamları ise köpeklerin bu özelliklerinin yanı sıra bu köpekleri genetik tedavilerde de kullanabileceklerini duyurdu. Yani ev sahipleri hasta olan köpeklerini bu sayede sağlıklı bir şekilde klonlayabilir. Sino Gene Şirketi’ni yapmış olduğu açıklamada bu “süper köpekler”le yakından ilgileneceklerini ve bu köpeklerin polis köpeği de olabileceğini belirtti.

 

YORUMLAR
  Ünlü isimlerin makyajsız hallerini görenler tanımakta güçlük çekiyor!
Ünlü isimlerin makyajsız hallerini görenler tanımakta güçlük çekiyor!