A24.com.tr » politika » CHP'den Bahçeli'ye ittifak eleştirisi: O artık kadrolu oldu

CHP'den Bahçeli'ye ittifak eleştirisi: O artık kadrolu oldu

CHP'den Bahçeli'ye ittifak eleştirisi: O artık kadrolu oldu

MHP ile AK Parti arasındaki seçim ittifakını değerlendiren CHP'li Veli Ağbaba, Bahçeli'yi eleştirdi. Ağbaba, "Bahçeli, saray kadrosunu aldı. Taşeron dışı, kadrolu oldu." ifadelerini kullandı.

2019 Cumhurbaşkanlığı seçimi için Erdoğan'a destek açıklaması yapan MHP'ye ana muhalefet partisi CHP'den tepkiler gelmeye devam ediyor.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, MHP'nin 2019 seçimlerinde AKP'yi desteklemesine ilişkin " Dün taşerona başvurunun son günüydü. Bahçeli bir gün önce kuyruk olmaması için gitti sarayda kadrosunu aldı. O artık taşeron dışı, kadrolu oldu. İş güvencesi de aldığı anlaşılıyor Sayın Devlet Bahçeli'nin" dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında OHAL ve taşeron işçilere kadrı verlmesiyle ilgili açıklamarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyecelerini açıklamasının ardından CHP ve MHP arasındaki sözlü tartışmaların anımsatılması üzerine Veli Ağbaba şöyle konuştu:

"Milliyetçiler Sayın Bahçeli'yi kadro dışı bırakmıştır. AKP'nin yan kuruluşu olarak devam etmektedir. Ciddiye alınır sözleri yoktur onların. Geçmişte Cumhurbaşkanınü, AKP'ye söylediklerine bakınca bunu anlamak mümkün. Daha dün 'seni yüce divanda yargılatmazsam namussuzum' diyenler bugün sarayın yancısı olmuştur. Sarayda dün itibariyle kadrolu olmuştur. Dün taşerona başvurunun son günüydü. Bahçeli bir gün önce kuyruk olmaması için gitti sarayda kadrosunu aldı. O artık taşeron dışı, kadrolu oldu. İş güvencesi de aldığı anlaşılıyor Sayın Devlet Bahçeli'nin" 

,
YORUMLAR
  Bu kasabada ölmek ve gömülmek yasak!
Bu kasabada ölmek ve gömülmek yasak!