A24.com.tr » yaşam » Çevreye bırakılan ağır metaller ekolojik dengeyi bozuyor

Çevreye bırakılan ağır metaller ekolojik dengeyi bozuyor

Çevreye bırakılan ağır metaller ekolojik dengeyi bozuyor

Binlerce insanın güvenliği sağlayan Tepe Savunma, 5 Haziran’da yayımladığı reklam filmi ile doğanın güvenliğini tehdit eden metallere dikkat çekiyor.

Havaya, toprağa ve suya karışan ağır metallerin ekolojik dengeyi bozduğuna ve yaşam kalitesini düşürdüğüne vurgu yapılan filmde, doğanın sessiz feryadına Tepe Savunma dedektörleri ses oluyor.

Toplu yaşam alanlarında güvenlik hizmeti sunan Tepe Savunma, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde, doğaya bırakılan metal atıkların çevreye ve sağlığımıza olumsuz etkilerinde vurgu yapan özel bir film hazırladı. Filmde huzur verici doğanın içindeki ayaklı dedektör sürekli alarm çalarak, doğanın metaller karşısındaki sessiz feryadına ses oluyor. Campfire İstanbul’un yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmenliğinde Kaan Özcan’ın, yaratıcı yönetmenliğinde Yiğit Ayvazoğlu’nun imzası yer alıyor.

Çevreye bırakılan metallerin önemli ekolojik ve sağlık sorunlarına sebep olmasından yola çıkarak hazırlanan 57 saniyelik reklam filminde; ağır metallerin toprak, su ve hava yoluyla yayılarak bitki, hayvan ve insan sağlığını tehdit ettiği hatırlatılıyor.

“Çünkü doğa bize emanet”

Tepe Kurumsal Çözümler Satış ve Pazarlama Direktörü İrem Sabuncu Yenson yayımladıkları filme ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Her gün birçok insan ayaklı dedektörlerden geçiriyor ve üzerindeki metaller aranıyor. Zararlı metallerin toplu yaşam alanlarına girişine mani olabiliyoruz. Fakat maalesef doğanın böyle bir uygulaması yok. Bu sebeple reklam filmimizde doğanın sesi olmak, çevrenin metaller karşısında alarm verdiğine vurgu yapmak istedik. Havaya, toprağa ve suya karışan ağır metaller ekolojik dengeyi bozuyor ve yaşam kalitesini düşürüyor. Biz iş ortaklarımızı ve pek çok insanı tehlikelerden korurken, doğamızı da unutmuyoruz. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde de bu konuya dikkat çekiyoruz. Bir güvenlik şirketi olarak, doğamızın güvenliğini tehdit eden metallere karşı farkındalık oluşturmak istiyoruz. Çünkü doğa bize emanet.”

Filmin Linki: https://www.youtube.com/watch?v=wszJW-2ay1s

Reklamveren                    : Tepe Savunma ve Güvenlik A.Ş.

Reklamveren Yetkilisi         : Onur Korkmaz

Reklam Ajansı                   : Campfire İstanbul

Ajansı Başkanı              : Çınar Ergin

Yaratıcı Yönetmen          : Yiğit Ayvazoğlu

Reklam Yazarı                   : Mete Ertuğrul

Sanat Yönetmeni            : Yağız Fırat

Ajans Prodüktörleri        : Kaan Özcan

Müşteri Grubu                 : İrem Yavsi, İpek Yalın, Çisem Hüner

Yapım Şirketi                     : Campfire İstanbul

Yönetmen                          : Kaan Özcan

Mecra                                  : Sosyal Medya

YORUMLAR
  2017 yılına damga vuran filmler belli oldu...
2017 yılına damga vuran filmler belli oldu...