A24.com.tr » yaşam » Çağdaş Hukukçular Derneği'nden tacizci avukata yaptırım

Çağdaş Hukukçular Derneği'nden tacizci avukata yaptırım

Çağdaş Hukukçular Derneği'nden tacizci avukata yaptırım

Dernek, taciz iddiasına adı karışan Av. M.K'nın derneğin müdahil olduğu hiçbir davaya dahil edilmeyeceğini açıkladı.

Sosyal medyadan, yanında stajyer avukat olarak çalıştığı İstanbul Barosu avukatlarından Av. M.K.’nın kendisi ve kendisi gibi birçok çalışanına cinsel saldırıda bulunduğunu ifşa eden genç avukatın çığlığına Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi yetişti.

Dernek, taciz iddiasına adı karışan Av. M.K'nın derneğin müdahil olduğu hiçbir davaya dahil edilmeyeceğini duyurdu.

İşte dernekte yapılan o açıklama metni:

NELER OLMUŞTU?
Stajyer avukat yaşadığı taciz dehşetini anlattı, baro harekete geçti
Stajyer avukatın sosyal medyadan duyurduğu cinsel saldırı iddiası üzerine İstanbul Barosu tarafından avukat M.K. hakkında disiplin soruşturması başlatılacağı öğrenildi. Tacizle suçlanan avukat M.K.'nın eski eşine şiddet uyguladığı ve eski eşinin şikayeti üzerine de birkaç ay önce hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Stajyer avukat sosyal medyada, “Herkese merhaba ben Öykü. İstanbul Barosu avukatlarından Av. M.K.’nın ben ve benim gibi birçok çalışanına cinsel saldırıda bulunduğunu ve tehditlerle bizi şikayetten vazgeçirmeye çalıştığını sizlere anlatacağım” yazılı bir mesaj paylaştı. Kısa sürede yayılan mesaj sonrası İstanbul Barosu harekete geçti.

ESKİ EŞİ ŞİDDET İDDİASIYLA ŞİKAYETÇİ OLMUŞ
İstanbul Barosu yönetim kurulu kaynaklarından alınan bilgilere göre, avukat M.K hakkında birkaç ay önce eski eşinin yaptığı şikayet nedeniyle disiplin soruşturması başlatıldı. Eski eşinin şikayet dilekçesinde M.K.'dan şiddet gördüğü iddialarının da yer aldığı belirtildi. Baro Yönetim kurulu kaynakları, M.K.'nin 3-4 yıldır akıl sağlığı ile ilgili sorunlar yaşadığı, şeker hastalığı nedeniyle de agresif olduğu bilgisini paylaştı.

MAHKEME BAKIRKÖY'E SEVK ETMİŞ
Avukat M.K. hakkında, geçen yıl Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda özel güvenlik görevlilerine mukavemet ettiği gerekçesiyle dava açıldığı da öğrenildi. Avukat M.K.'nin 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılaması sırasında, kullandığı ifadeler nedeniyle akıl sağlığının tespit edilmesine karar verildi.

Mahkeme heyeti, M.K.'nin ifadeleri ve davranışlarında “şizofreni rahatsızlığını çağrıştıracak belirtiler olduğuö gerekçesiyle Bakırköy Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk ederek, cezai ehliyeti olup olmadığına ilişkin akıl sağlığı raporu alınmasını istedi. M.K.'nin yaklaşık 3 ay akıl sağlığıyla ilgili tedavi olduğu da öne sürüldü.

İstanbul barosu avukat hakkında disiplin soruşturması başlattı.

GÖRMEZDEN GELİNEMEZ
İstanbul Barosu Başkanı Avukat Mehmet Durakoğlu sosyal medyadan konuyla ilgili yaptığı paylaşımda “Şikayetler hakkında soruşturma açıldı. Yapılan soruşturma sonuçlandırıldı ve disiplin kuruluna sevkedildi. Öykü'nün anlatımı için de re'sen soruşturma açılacaktır. Burası İstanbul Barosu… Burada bu tür olguların görmezden gelinmesi söz konusu olamaz”dedi. 

YORUMLAR
  Sporda yeni trend Jungle Challenge nedir? Jungle Challenge nasıl yapılır?
Sporda yeni trend Jungle Challenge nedir? Jungle Challenge nasıl yapılır?