A24.com.tr » ajanda » Cafer Mahiroğlu kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Cafer Mahiroğlu Ekrem İmamoğlu

Cafer Mahiroğlu kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Cafer Mahiroğlu Ekrem İmamoğlu

Cafer Mahiroğlu kimdir, nereli, ne iş yapıyor? Cafer Mahiroğlu Ekrem İmamoğlu

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın sahibi olduğu Halk TV'nin satılacağı, kanala iş insanı Cafer Mahiroğlu'nun talip olduğu iddia edildi. Peki Cafer Mahiroğlu kimdir?

Medya dünyasında el değiştirmelere bir yenisi daha eklenmek üzere. İddaya göre; Gezi olayları döneminde çıkış yapan, CHP'ye yakın yayın politikasıyla bilinen, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın sahibi olduğu Halk TV'nin satılacağı öne sürüldü. 

Kanalı almak isteyen kişinin ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yakın olduğu belirtilen ve İngiltere'de ikamet eden Sivaslı iş insanı Cafer Mahiroğlu olduğu belirtiliyor. Peki Cafer Mahiroğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor?

Yaklaşık bir haftadır Türkiye’de bulunan Mahiroğlu, ve eski CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ve kızı Aslı Baykal ile Halk Tv için görüştüğü CHP kulislerinde konuşuluyor. Veryansıntv'nin haberine göre taraflar Halk TV'nin satışında prensipte anlaştı.

PAZARLIKTA GEÇEN TEKLİF

Mahiroğlu'nun 2 milyon dolar önerdiği Baykal'ın ise 5 milyon dolar istediği gelen haberler arasında. Baykal'ın ayrıca genel yayın yönetmeni ismini birlikte belirlemek istediği iddia edildi.

EKREM İMAMOĞLU İLE ARKADAŞ MI?

Mahiroğlu’nun CHP lideri Kılıçdaroğlu’na yakın olduğu kadar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de ilişkide olduğu edinilen ayrıntılar arasında.

HALK TV İÇİN SÖZ VERDİ

Mahiroğlu’nun yakın çevresine, Halk TV’yi teknolojik anlamda yeni yatırımlarla kalkındıracağı ve izlenirliğini arttıracağını söylediği belirtildi.

Cafer Mahiroğlu kimdir?

1966 Sivas doğumlu olan Mahiroğlu İngiltere’deki Select isimli tekstil firmasının sahibi olarak tanınıyor. İngilizce öğrenmek amacıyla 1980’lerin sonunda İngiltere’ye giden Mahiroğlu, uzun yıllar konfeksiyon sektöründe çalıştıktan sonra, daha önce çalışanı olduğu, konfeksiyon atölyesini satın alarak patronluğua soyundu. 1991 yılında Armondi tekstil şirketini alan Mahiroğlu, Top Shop, New Look, Dorotthy, Perkins, Tesco, Evans gibi bir çok markanın üreticisi konumuna geldi.

2007’de mali krize giren İngiltere’nin ünlü markası Select’i satın alan Mahiroğlu’nun 350’ye yakın mağazası bulunuyor. İngiltere’nin en zengin 100 insanı arasında adı geçen Mahiroğlu batık markaları alması ile ünlü. 2008’de de Markofoni adlı online alışveriş sitesini satın almıştı.

Uluslararası iş ve ekonomi dergisi Forbes’in Türkiye versiyonu 2016 yıyında Kasım sayında İngiltere’deki Türk işadamı Cafer Mahiroğlu’nun hikayesini kapak yaptı. Forbes dergisi, Mahiroğlu‘nun başarı hikayesini ‘Türk Kumaşı’, ‘Yeni Asil Nadir’ başlığı ile Kasım sayısında kapağına taşıdı.

YORUMLAR
  Teknoloji dünyasında vizyon eksikliğinden kaynaklanan en büyük hatalar!
Teknoloji dünyasında vizyon eksikliğinden kaynaklanan en büyük hatalar!