A24.com.tr » gündem » "Böyle bir yere eşim, çocuğum girmez"

"Böyle bir yere eşim, çocuğum girmez"

"Böyle bir yere eşim, çocuğum girmez"

Esenler Otogarını kontrol eden İBB başkanı Ekrem İmamoğlu, böyle bir yere eşinin ve çocuğunun girmeyeceğini söyledi.

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu eski adıyla Esenler Otogarı, yeni adıyla 15 Temmuz Demokrası Otogarı'nı ziyaret etti ve kontrollerde bulundu. Otogar'ın halinden memnun olmayan İmamoğlu, "Rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez, eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun çocuğu eşi buraya nasıl girsin?" dedi.

Ekrem İmamoğlu, Esenler Otogarı'nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İmamoğlu'na Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner de eşlik etti.

"REVİZYONLARIMIZI YAPACAĞIZ"

Ekrem İmamoğlu, inceleme sonrası şunları söyledi:

"Mevcut durumu görünce alınacak önlemler birkaç cümleye sığmaz. Sıralasan sayfa sığmaz. Sizin de burada da sizin zamanınız yetmez. Belli ki yıllarca ihmal edilmiş. Güvenlik ve temizlik önlemlerini alacağız. Böyle bir sisteme hiç kimse evladını yollayıp otobüse in, ya da orada in seni alayım demez. Böyle sistemde otobüsçü de hizmet edemez. Yeni sistemi kurarken burada geçici süreci kotarmak anlamında yatırım yapacağız. Burayı bilime, teknolojiye, AR-GE merkezine teknokente dönüştürme çabası içerisinde revizyonlarımızı yapacağız. Rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez, eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun çocuğu eşi buraya nasıl girsin? Ha benim çocuğum ha başkasının eşi, kimsenin ailesi girmez. Burada huzurla ilgili sıkıntı var. Burası artık fonksiyonunu yitirmiş."

OTOGARIN İŞLETMESİ İSPARK'A VERİLMİŞTİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı ikinci meclis toplantısı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında 11 Temmuz'da yapılmıştı. Meclis toplantısında Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın otopark işletmesi de İSPARK'a verilmişti. 1 saati ücretsiz olacak otoparkı 5 yıl süreyle İSPARK işletecek. Gelirin yüzde 25'i İBB'ye geri kalanı da İSPARK'a gidecek.

YORUMLAR
  Verdikleri her kilo için çalışanlarına para ödüyor
Verdikleri her kilo için çalışanlarına para ödüyor