A24.com.tr » medya » BOOM Yapım'dan Türkiye'de bir ilk!

BOOM Yapım'dan Türkiye'de bir ilk!

BOOM Yapım'dan Türkiye'de bir ilk!

Türkiye'nin ilk bilim-kurgu fantastik yapım şirketi olacak olan BOOM yapım bu türdeki dizi ve filmleri yapmaya odaklanacaklarını açıkladılar.

BOOM yapım, Türkiye'nin ilk bilim-kurgu ve fantastik işlerine imza atan yapım şirketi olacaklar.

Şirketin ortak yapımcılarından Hazan Turaçtemur, özellikle takip ettiği bu türü seçme nedeni olarak, kendi beğenisinin yanı sıra, türün tüm dünyada yükselişte olmasını gösteriyor.

Hollanda doğumlu Turaçtemur, Amsterdam Üniversitesi’nde aldığı sanat ve ekonomi eğitimini, Türkiye’de farklı sektörlerde çalışarak pekiştirmiş. Dizi ve sinema sektöründe farklı pozisyonlarda edindiği tecrübelerini şimdi, Türkiye’de örneği bulunmayan bir türde değerlendireceği için heyecanlı.

“GEÇİT”İN KAPISI ARALANDI!”

Şirket, ilk projesiyle sektöre iddialı bir giriş yapıyor. BOOM Yapım’ın bilim-kurgu / fantastik türündeki dizi projesi “GEÇİT” 20 dakikalık tanıtım bölümü ile piyasaya merhaba dedi.

BOOM Yapım’ın sektörün önemli isimleriyle hazırladığı tanıtım bölümü, izleyenlerde yabancı bir film izlenimi yaratıyor.

Bir yıllık ön hazırlık, 15 gün çekim ve 3 ay süren post-prodüksiyonla hazırlanan dizinin tanıtım bölümünde, tecrübeli oyuncuların yanı sıra genç yetenekler de rol aldı. İstanbul’da ve çevresinde gerçekleştirilen çekimler için onlarca set kuruldu.

“Geçit” şimdi kanal yöneticilerinin yakın markajında!

YORUMLAR
  Kanal D ekranlarında büyük bir ümitle başlayan dizi reyting kurbanı oldu!
Kanal D ekranlarında büyük bir ümitle başlayan dizi reyting kurbanı oldu!