A24.com.tr » eğitim » Bilişim dünyasında insan kaynağı artırılıyor

Bilişim dünyasında insan kaynağı artırılıyor

Bilişim dünyasında insan kaynağı artırılıyor

Softtech, bilişim sektöründeki yetkin insan kaynağı sayısının artırılması için Yetkin Gençler (YetGen) Eğitim Kooperatifi ile yeni bir işbirliğine imza atarak Java ve .net Eğitim Programı’nı başlattı.

Program kapsamında, seçilen YetGenli üniversite öğrencisi veya mezunlara eğitimler verilerek gençlerin bilişim sektörüne katılımını desteklenmesi, sektördeki yetkinlik havuzunun artırılması amaçlanıyor.

Gençleri 21’nci yüzyıl yetkinliklerine hazırlayıp geliştiren ücretsiz, çevrim içi bir eğitim programı olan YetGen ile Türkiye’nin öncü teknoloji şirketi Softtech, teknoloji alanındaki istihdamı ve yetkinliği artırma hedefiyle önemli bir iş birliği gerçekleştiriyor. Hazırlanan program kapsamında Softtech, YetGenli olan mühendislik fakültelerinde, istatistik, matematik ve fizik bölümlerinde okuyan (2., 3. ve 4. Sınıf) öğrencilerin ya da mezun olan adayların başvuru süresini aralık sonu itibarıyla tamamladı. İkinci etapta gençler, mayıs sonunda tamamlanacak 6 aylık bir eğitim ve işe alım sürecine dahil olacak. 

İş birliği sayesinde gençlerin geleceğe hazırlanması, bireysel ve toplumsal farkındalığı yüksek, teknolojik donanıma sahip olması, ilham veren ve topluma değer katan gençlerin yetiştirmesi ve bilişim sektöründe kısıtlı olan yetkinlik havuzunun arttırılması amaçlanıyor.

Eğitimlerini tamamlayan adayların işe alım süreci değerlendirilecek

Softtech ve YetGen Jump iş  birliği ile hazırlanan Java ve .net Eğitim Programı kapsamında açılan ilanda kritlerlere uyan 244 genç yetenek çevrimiçi açık ders ve eğitim platformlarından java veya .net dikeyinde eğitim alacaklar. Eğitimleri başarıyla tamamlayan adaylar Softtech’te işe alım sürecine dahil edilecek. İşe alım sürecinde adaylar teknik test, öğrenme çevikliği envanteri ve mülakatlara katılacak. Genel Yetenek, İngilizce sınavları ve mülakatlarda başarılı olan adaylar, temel bankacılık eğitimlerine dahil edilecek.

YORUMLAR
  Bodrum Masalı sevenlerini üzerek veda etti...
Bodrum Masalı sevenlerini üzerek veda etti...