A24.com.tr » bilim » Bilim Merkezi öğrencilerin gözdesi oldu

Bilim Merkezi öğrencilerin gözdesi oldu

Bilim Merkezi öğrencilerin gözdesi oldu

Çok sayıda sergi, atölye ve düzeneğin yer aldığı Mamak Bilim Merkezi, bilime meraklı çocukları ağırlıyor.

Öğrencilere kapılarını açan Mamak Bilim Merkezi’ni, bu kez Mamak Cezeri Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ziyaret etti.

Atölye çalışması gerçekleştirdiler

Öğrenciler, tüm ziyaretçilere hitap edecek bilimsel çalışmaların yapıldığı atölyelerin yer aldığı merkezde, astronomiden, doğa bilimlerine, kodlamadan, film okumasına kadar birçok eğlenceli ve öğretici atölye etkinliği gerçekleştirdi.

Öğrencilerin uğrak noktası

General Zeki Doğan Mahallesi’nde hizmet veren Mamak Bilim Merkezi, robotik kodlama, astronomi ve uzay bilimleri, zekâ oyunları ve daha birçok uygulamayı barındırıyor. Çocukların ve gençlerin eğitim ve gelişimlerine verdiği önem doğrultusunda projelendirilen Bilim Merkezi, deney yaparak bilimin eğlenceli dünyasını tanımak isteyen öğrencilerin uğrak noktası haline geldi. Yapılan gezilerde çocuklar uzay bilimleri, havacılık tarihi, önemli bilim insanları ve yeni nesil yazılım teknolojileri ile ilgili temel bilgileri öğreniyor. 6 keşif atölyesinin bulunduğu merkezde öğrenciler,  birbirinden farklı materyaller kullanarak bilimin eğlenceli haliyle tanışıyor.

 

YORUMLAR
  Türkiye'de yer sarı gök kırmızı
Türkiye'de yer sarı gök kırmızı