A24.com.tr » politika » "Belediyelerimiz kapılarına kilit vurmak zorunda kalabilir"

"Belediyelerimiz kapılarına kilit vurmak zorunda kalabilir"

"Belediyelerimiz kapılarına kilit vurmak zorunda kalabilir"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, merkezi yönetimin koronavirüsle mücadelede destek vermemesi halinde belediyeleri zor günler beklediğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Manisa’nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs 2014’te gerçekleşen maden kazasında hayatını kaybeden 301 işçiyi andı. Olayın hala aydınlatılmamış, sorumluların cezalandırılamamış olmasının üzüntü verici bir durum olduğunu dile getiren Torun, suçluların bulunması için çaba gösterilmediğini söyledi.

Korona virüsü sürecinin iyi yönetilmesinin önemine işaret eden Torun, belli konularda normalleşmeye dönük çabalar olduğunu, Covid-19 ile mücadelenin zayıflatılmaması gerektiğini vurguladı.

Belediyelerin koronavirüsün yayılmasının engellenmesi, daha fazla insanı etkilememesi için büyük çaba içerisinde olduğunu ifade eden Torun, “Belediyelerimiz salgının başlangıcından bugüne kadar 4 milyon 248 bin 927 aileye ayni yardım yapmıştır. 194 bin 687 aileye nakdi yardım, 130 bin 52 kişiye evde bakım hizmeti, 32 milyon 27 bin 836 kişisel koruma ekipmanı, dezenfektan ve hijyen malzemesi tedarik etmiştir” diye konuştu.

Torun, CHP’li belediyelerin vatandaşın sorunlarını çözebilmek için birçok yatırımı ertelediğini, bunları yaparken büyük bir maliyetle karşı karşıya kaldığını belirtti. Çözüm arttıkça maliyetlerin de arttığını ancak belediyelerin gelirlerinin artmadığını belirten Torun, belediyelerin bu ay genel bütçe gelirlerinden aldığı payın yüzde 50 düştüğüne, gelirlerinin de daha önceki aylara göre yüzde 50 azaldığına dikkati çekti.

YORUMLAR
  Akıllı telefonlar içerisinde en hızlı olan belli oldu...
Akıllı telefonlar içerisinde en hızlı olan belli oldu...