A24.com.tr » politika » Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt: 'Aklı başına gelmiş demek ki.'

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt: 'Aklı başına gelmiş demek ki.'

Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na yanıt: 'Aklı başına gelmiş demek ki.'

Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun 'Sen ben kavgasını bırakalım' ifadeleri için, 'İyi, demek ki aklı başına gelmiş.' şeklinde konuştu.

İç ve dış politikaya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nun 'Sen ben kavgasını bir kenara bırakalım.' önerisine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu'nun ifadelerini olumlu bulan Yıldırım, 'İyi aklı başına gelmiş demek ki. Önce kendisi bu işi bıraksın.' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye’nin dış politikasına ilişkin bir soruya, "Sınırlarımızın özellikle Suriye ve Irak’ta yeni bir yapay devlet oluşturma gayretlerine asla biz müsamaha etmemiz, izin vermemiz söz konusu değil. Bu konuda muhatap ülkeler ile gerekli görüşmelerimizi yapıyoruz. Gerek koalisyon gerek Rusya gerek Amerika ve Türkiye hatta İran’ın da dahil olduğu bölgede bir takım faaliyetler var. Bu faaliyetler çerçevesinde yaşanan gelişmelere göre yine birlikte hareket edilecek" dedi.

ŞAHSİ FİKİRLERLE ÜLKE YÖNETİLEMEZ

Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kurban Bayramı tatiline ilişkin bir soru üzerine Yıldırım, "Bu konuyu Salı günü Cumhurbaşkanımızın başkanlığında yapacağımız Bakanlar Kurulu’nda değerlendireceğiz. Oradan bir karar çıkacak. Her iki alternatif de değerlendirilecek. Toplumun bir kesimi çalışmaya devam edelim diyor, bir kısmı tatili uzatalım diyor. Her ikisinin artısı eksisi düşünülecek salı günü karar verilecek. Benim şahsim fikrim olmaz. Bakanlar Kurulu ne karar verirse o kararı uygularız. Şahsi fikirler ile ülke yönetilmez" dedi.

MEMLEKLETİ YABANCILARA ŞİKAYET ETMEKTEN VAZGEÇSİN

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ’Sen ben kavgasını bırakalım’ sözlerini değerlendirmesi istenen Yıldırım, "İyi aklı başına gelmiş demek ki. Önce kendisi bu işi bıraksın. Memleketi, milleti yabancılara şikayet etmekten vazgeçsin. ’Türkiye güvensizdir, can ve mal güvenliği yoktur’ demekten vazgeçsin. Adaletin verdiği kararlara saygı duysun. Belirli suçlarla hakkında kovuşturma devam edenlere sahip çıkmasın. Bıraksın, adalet rahat çalışsın. Biz zaten çalışıyoruz. 15 yıldır çalışıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun da bu noktaya gelmiş olmasından memnun olduk" diye konuştu.

 

YORUMLAR
  2016'da hayatını kaybeden ünlüler
2016'da hayatını kaybeden ünlüler