A24.com.tr » politika » Başbakan Yıldırım: ABD aklını başına toplasın

Başbakan Yıldırım: ABD aklını başına toplasın

Başbakan Yıldırım: ABD aklını başına toplasın

Başbakan Binali Yıldırım, Afrin'i teröristlerden temizleyeceklerini belirtip, Türkiye'nin NATO'daki müttefiki ABD'nin izlediği strateji konusunda aklını başına toplaması gerektiğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım'dan Zeytin Dalı harekatı, ABD ile ilişkiler ve iç politikaya yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Makedonya Başbakanı Zoran Zaev ile ortak basın açıklaması yaptı.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''(Zeytin Dalı Harekatı) Türkiye'nin bölgede yaptığı sadece kendi vatandaşlarının can ve mal emniyetini sağlamak değil, aynı zamanda bütün AB'nin, Balkanlar'ın güvenliğini de sağlamaktan ibarettir. Eğer Türkiye buralara sahip olmasa, hem mülteci kriziyle, hem de terör dalgasıyla bütün Avrupa bu işten büyük bir bedel öder. Bunun ne yazık ki AB tarafından yeterince görülmediğini, takdir edilmediğini yaşamaktayız.

ABD DIŞİŞLERİ BAKANI TILLERSON'IN TÜRKİYE ZİYARETİ

Terör örgütlerinin al birini vur ötekisine ister PKK ister YPG hangisi olursa olsun bizim hudutlarımızı tehdit ediyorsa bunların hepsinin üzerine amansız bir şekilde gideceğiz. 3,5 milyon Suriyeli canlarını kurtarmak için geldiler. Afrin bölgesini de terör oluşumlarından temizleyeceğiz oradaki o bölgenin insanlarının tekrar yerlerine dönmesini sağlayacağız. Bir kirli pazarlık içinde olmayız. Terör bizim için en büyük tehdittir. NATO'da müttefikimiz, uzun yıllar stratejik ortak diye düşündüğümüz Amerika'nın artık aklını başına toplayıp doğru dürüst bir karar vermesi lazım. Terör örgütlerini yanına alıp terörle mücadele etmenin, devlet ciddiyetiyle bağdaşmadığını artık Amerika'nın görmesi gerekiyor. Görürse güzel, görmezse biz yapmamız gereken neyse onu yapmaya devam ederiz.

HDP'Lİ BULDAN VE ÖNDER'E SORUŞTURMA

Savcılık yapılması gerekeni yapmıştır.'' 

YORUMLAR
  NASA'dan Jüpiter'in ihtişamını gözler önüne seren paylaşım
NASA'dan Jüpiter'in ihtişamını gözler önüne seren paylaşım