A24.com.tr » magazin » Ayben Erman kimdir, Ayşen Gruda'nın kız kardeşi Ayten Erman kimdir, kaç yaşında?

Ayben Erman kimdir, Ayşen Gruda'nın kız kardeşi Ayten Erman kimdir, kaç yaşında?

Ayben Erman kimdir, Ayşen Gruda'nın kız kardeşi Ayten Erman kimdir, kaç yaşında?

Türk sinemasının değerli sanatçısı Ayşen Gruda'nın ölümü herkesi yasa soktu. Peki Ayşen Gruda kaç yaşında, neden öldü, Ayşen Gruda'nın kardeşleri kimlerdir?

  Ayşen Gruda'nın kızı Elvan kimdir? Türk sinemasında sayısız filmde rol alan Ayşen Gruda hayata gözlerini yumdu. 

Ünlü sanatçının tedavi gördüğü Kağıthane Derindere Hastanesi'nden az sonra resmi bir açıklama yapılacak..
Basın mensupları yapılacak açıklama için hastaneye davet edildi:

Değerli Basın Mensupları, 
Türk Sinema ve Tiyatrosunun Duayen isimlerinden Sevgili Ayşen Gruda'nın sağlık durumundaki önemli gelişmeler nedeniyle basın açıklaması 23 Ocak 2019 Çarşamba 15.30’da hastanemizde yapılacaktır.

AYŞEN GRUDA KİMDİR?

Sayısız filme imza atmış Ayşe Gruda 30 Kasım 1944 İstanbul doğumlu. 3 çocuklu Erman Ailesi'nin ortanca kızı. Babası kara tren makinisti olan Ayşen Gruda daha çocuk yaşlarda tiyatroya sinemaya merak salmış ve Ermeni komşularının taklitini yaparak ailesinin dikkatini çekmeyi daha çocuk yaşlarda başarmış.

KARDEŞLERİ KİM: Oyunculuk hayali olan Ayşen Gruda ailesinin boğuştuğu geçim sıkıntısı yüzünden okulu bırakıp çalışmaya başlamak zorunda kalmış. Kardeşi Ayben Erman ve ablası Ayten Erman'ın da o dönemlerde Ayşen Gruda gibi oyunculuk hayali varmış.

AYBEN ERMAN KİMDİR?
Ayben Erman Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi
Ayben Erman Yeşilçam sinema dünyasının ünlü isimleri Ayşen Gruda ve Ayten Erman’ın kız kardeşidir. Oda ablaları gibi bir çok sinema filminde rol almış özellikle ekran severler tarafından Şaban Oğlu Şaban filmi ile hatırlanmaktadır.

Ayrıca Gazino Bülbülü, Şendul Şaban, Kaygısızlar, Bizim Mahalle, Gerçek Kesit, Aile Bağları, Arka Sokaklar, Binbir Gece ve Akasya Durağı gibi bir çok projede rol almıştır.

Babası Kara Tren Makinisti olarak görev yapmıştır. Ablaları gibi İstanbul Yeşilköy’de Osmanlı döneminde karargah olarak kullanılan bir köşkte dünyaya gelmiştir.

Türk Sanat Müziği’nin sevilen isimlerinden Behiye Aksoy’un oğlu Ahmet Aksoy ile evlenmiş bu evliliğinden bir kızı olmuştur. Daha sonra boşanmışlardır.

Ayten Erman kimdir?
Ayten Erman, 26 Kasım 1935 tarihinde İstanbul Yeşilköy'de Erman Ailesi'nin ilk kızı olarak Osmanlı zamanında karargâh olarak kullanılan bir köşkte doğmuştur. Oyuncu Ayşen Gruda (d.1945) ve oyuncu Ayben Erman'ın (d.1949) ablasıdır. Babası kara tren makinistiydi.

Ayten Erman, Avni Dilligiltiyatrosu, Kenan BükeTiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Tuncay ÖzinelTiyatrosu ve birçok özel tiyatro ve müzikallerde oynadı. 1985 yılında senaristliğini ve yönetmenliğini Kartal Tibet'in yaptığı " Şendul Şaban" filminde Kemal Sunal, Nevra Serezli,Halit Akçatepe ve üç kız kardeş birlikte oynamışlardır.
1988 yılında Haldun Dormen'in yönetmenliğini üstlendiği ve senaryosunu yazdığı Hisseli Harikalar Kumpanyası'nda 'tonton' Fidan'ı canlandırırken Erol Evgin, Nevra Serezli, Ayşen Gruda, Asuman Arsan, Turgut Boralı, Yüksel Gözen, Kartal Kaan, Erol Günaydın, Belkıs Dilligil, Adile Naşit, Nilgün Belgün, Necati Bilgiç, Çetin Başaran, Seval Ayral, Fatoş Tez, Sevil Üstekinile beraber rol aldı.

1996 - 2001 yılları arasında "Çılgın Bediş" adlı dizide Mefaret karakterini canlandırdı. Dizide Yonca Evcimik, Cenk Torun, Çiçek Dilligil, Selahattin Taşdöğen, Ayten Uncuoğlu, Sinan Bengier, Haldun Boysan, Dolunay Soysert, Cem Kılıç, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Cengiz Küçükayvaz,Şenay Gürler, Sümer Tilmaç gibi oyuncularla birlikte oldu.

2004 -2007 yılları arasında yönetmenliğini Serdar Akar'ın yaptığı "Cennet Mahallesi" adlı dizide Kısmet Ana karakterini canlandırırken Müjdat Gezen,Melek Baykal, Özkan Uğur, Alişan, Çağla Şikel, Zeki Alasya, Aylin Kabasakal, Buket Dereoğlu, Levent Tülek, Ümit Yesin, Şeyla Halis, Erol Günaydın, Serhat Özcan, Selin Altay, Serhan Arslan, Zihni Göktay, Sümer Tilmaç ile birlikte rol aldı.

YORUMLAR
  Kitap Kurtlarına Müjde: 2017'nin En Çok Satan 15 Kitabı Açıklandı
Kitap Kurtlarına Müjde: 2017'nin En Çok Satan 15 Kitabı Açıklandı