A24.com.tr » yaşam » Ayakkabı pembe mi yeşil mi?

Ayakkabı pembe mi yeşil mi?

Ayakkabı pembe mi yeşil mi?

Bu ayakkabı, sosyal medyayı ikiye böldü. Ayakkabının rengini gri - turkuaz görenler çoğunlukta olsa da, pembe - beyaz görenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok!

Peki bazılarımız gri - turkuaz görürken, bazılarımız nasıl pembe - beyaz görebiliyor? Bu farkın sebebi nedir?

Cevap beynimizde gizli... İnsan beyni davranış ve düşünme biçimine göre, sağ beyin – sol beyin şeklinde ikiye ayrılır. Eğer ağırlıklı olarak sol beyninizi kullanıyorsanız, bu ayakkabıyı pembe ve beyaz olarak görüyorsunuz.

Eğer ağırlıklı olarak sağ beyninizi kullanıyorsanız, fotoğraftaki ayakkabıyı gri ve turkuaz olarak görüyorsunuz. Peki sağ beyin ve sol beyinli olmak ne demektir? Karakter farkları neler?

Beynimizin yaratıcı kısmı sağ lobudur. Sağ beyin, görsel ve işitsel konularla ilgilenir. İnsan, sezgilerinde beyninin sağ tarafını kullanır. Aynı zamanda sağ beyin lobu, vücudun sol tarafını (organlarını) yönetir. Görme ve duyma yoluyla öğrenir. Gerçek üstü hayaller kurar, mecaz anlamlarla ilgilenir. Duygusaldır. Görsel, sanatsal konularla ilgilenir. Niyete bakar, iyi niyet arar. Sezgiseldir, sezgilerine güvenir. Sağ beyin, insanı insan yapan özellikleri taşır. Duygusallık, sempati, empati, his ve şefkat.

Beynimizin mantıksal kısmı sol lobudur. Matematiksel işlemlerde başarılıdır. Sebep-sonuç ilişkisini iyi kurar ve analitik düşünme becerisine sahiptir. Kelime, sayı ve sembollerle ilgilenir. Sol beyin lobu, vücudun sağ tarafını (organlarını) yönetir. Mantıksaldır. Matematiksel verilerle ilgilenir, dili iyi kullanır. Pragmatiktir, net sonuçlarla ilgilenir. Sol beyin lobu, vücudun sağ tarafını (organlarını) yönetir.

YORUMLAR
  Alman Model Heidi Klum'dan İddialı Çıkış: Son Kullanma Tarihim Yok
Alman Model Heidi Klum'dan İddialı Çıkış: Son Kullanma Tarihim Yok