A24.com.tr » yaşam » Artvin'de yarın okullar tatil mi 19 Şubat 2019 Salı | Artvin Valiliği resmi açıklama

Artvin'de yarın okullar tatil mi 19 Şubat 2019 Salı | Artvin Valiliği resmi açıklama

Artvin'de yarın okullar tatil mi 19 Şubat 2019 Salı | Artvin Valiliği resmi açıklama

Kar yağışının yoğun olarak devam ettiği Artvin'de 19 Şubat Salı günü okullar tatil mi? Artvin Valiliğinden tatil açıklaması yapıldı mı? Artvin'de yarın okul var mı?

Artvin'de 19 Şubat Salı günü okullar tatil mi? Artvin Valiliği resmi açıklama yaptı mı? İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün öğleden sonra Doğu Karadeniz’de başlayacak yağışların, Rize ve Artvin çevrelerinin yüksek kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Meydana gelebilecek buzlanma ve don ile kuvvetli rüzgar ve tipinin sebep olabileceği ulaşımda aksamalar, çığ tehlikesi ve görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.  

ARTVİN'DE YARIN OKULLAR TATİL Mİ? (19 ŞUBAT 2019 SALI)

Artvin'de kar yağışı nedeniyle öğrencilerde tatil beklentisi oluştu. Ancak Artvin Valiliği şu ana kadar okullar tatil olup olmamasıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Yalnızca Meteoroloji'den gelen şu bilgiler paylaşıldı.

"Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğünden kuvvetli kar yağış uyarısı yapıldı.

Konu ile ilgili olarak; yapılan açıklamada, bölgenin coğrafî özellikleri, toprak yapısı ve doygunluğu dikkate alındığında yaşanabilecek olumsuz şartlara (heyelan, yıldırım, su baskını, sel, ani sel ve yüksek kesimlerde kardan dolayı buzlanma ve ulaşımda aksamalar) karşı ilgililerin ve vatandaşların duyarlı, tedbirli ve hazırlıklı olunması hususunda uyarılarda bulunuldu.

Ayrıca, Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmî internet sitesinden hava tahmin raporlarının takip edilebileceği de kaydedildi."

ARTVİN VALİLİĞİ RESMİ SON DUYURULAR (TIKLAYINIZ)

 

YORUMLAR
  Bir dönem izdivaç programlarında ses getiren gelin adayları
Bir dönem izdivaç programlarında ses getiren gelin adayları