A24.com.tr » politika » Aralarında ne konuştular? İmamoğlu açıkladı

Aralarında ne konuştular? İmamoğlu açıkladı

Aralarında ne konuştular? İmamoğlu açıkladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, katıldığı canlı yayın programında, Adnan Menderes'i anma töreninde karşılaştığı Süleyman Soylu ile aralarında ne konuşulduğunu anlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adnan Menderes'i anma töreninde bir araya geldiği Süleyman Soylu ile aralarında geçen konuşmaya açıklık getirdi.

"SICAK BİR MERHABAMIZ VARDI"

Katıldığı Haber Global yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan İmamoğlu, "Rahmetli Menderes'i anma töreninde konuştuk İçişleri Bakanı'yla, nasılsınız dedi, sıcak bir merhabamız vardı" ifadelerini kullandı.

"KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR"

Açıklamalarının devamında "Umarım herkes yaptığı görevin bilincinde ve o alanı en iyi şekilde temsil etme bilinciye hareket eder" diyen İmamoğlu "Bu tarz olumsuz, kötü cümleleri duyarken söyledim. Kötü söz sahibinindir, ben de iyi şeyler söylemek için yola çıktım" dedi.

"29 EKİM'İ DOYA DOYA YAŞAYACAĞIZ"

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırlıklar yaptıklarını da açıklayan İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "İstanbul, İstanbul'a yakışan tüm maneviyatını yaşayacak. Milli ve dini bayramlarını yaşayacak. Burası hoşgörü kenti ve Cumhuriyet değerlerinin simgesi. Bu güzel kenti kendimize emanet olarak görüyoruz, dünyanın mirasının bize emanet edildiğini düşünerek yönetiyoruz. En layık şekilde geleceğe taşımalıyız. İki yıl işgalde kaldıktan sonra Türkiye'ye tekrar emanet edilen kenti geleceğe hazırlamalıyız. 29 Ekim'i doya doya yaşayacağız. Dünyaya bu güzel cumhuriyetin yüzüncü yılına koşarken İstanbul'un bunu ne denli coşkuyla hissettiğini ve yaşadığını göstereceğiz."

YORUMLAR
  Güzel sunucu, Hürrem Sultan'ın torunu çıktı
Güzel sunucu, Hürrem Sultan'ın torunu çıktı