A24.com.tr » yaşam » Anadolu OSB'den coşkulu Zafer kutlamaları

Anadolu OSB'den coşkulu Zafer kutlamaları

Anadolu OSB'den coşkulu Zafer kutlamaları

Etkinlik, Kurtuluşun Merkezi Anadolu’ya 1764 Bisiklet Turu için Ankara Kalesi Meclisinden profesyonel bisiklet yarışçılarının bayrak teslim almasıyla başladı.

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), Geleneksel 5.Zafer Bayramı Kutlamaları bu yıl Ankara Kent Konseyi (AKK), Ankara Bisiklet Meclisi (ABİM), Amatör ve Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu (ASOF), Başkent Üniversitesi ve Türk Eğitim Vakfı ortaklığında yapıldı.

Etkinlik, Kurtuluşun Merkezi Anadolu’ya 1764 Bisiklet Turu için Ankara Kalesi Meclisinden profesyonel bisiklet yarışçılarının bayrak teslim almasıyla başladı. Ardından Ankara Ulus Zafer Anıtı ve Gençlik Parkı güzergahından 350 bisiklet sporcusu yaklaşık 60 km Anadolu OSB Çanakkale Şehitleri Anıtına kadar Zafer Kutlamaları için pedalladı.

Eş zamanlı Anadolu OSB Göletinde ASOF hakemliğinde Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışması yapıldı.

Çanakkale Şehitleri Anıtında bisikletliler ve balık tutma yarışmacılarıyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın ardından Ankara Kalesi’ n den bisikletçilerin teslim aldığı Türk Bayrağı, Anadolu OSB Yönetimine teslim edildi.

TUNCAY: 2023 YILINDA 1764 BİSİKLETLİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Çanakkale Savaşlarında, Kurtuluş Savaşında şehit olanlara borcumuz olduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, bu borcu ancak üreterek, çalışarak, istihdam yaratarak ve örnek projeler yaparak ödeyebileceğimizi belirtti.

Tuncay, “9 Eylül İzmir’ in kurtuluşunun yıl dönümünde Türkiye ilk kez 5 OSB, 1 üniversite işbirliğinde Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ nin kuruluş başvurusunu gerçekleştirdik. Çünkü, olabildiğince ihracatımızı artırmak, yüksek katma değerli ürün üretebilmek istiyoruz. Biz 2008’ de kamulaştırmayı bitirdik. İlk yaptığımız iş Çanakkale Savaşlarında şehit olan 1764 askerimiz anısına bademliği yaptırmak oldu. Bademlikten elde ettiğimiz gelir ile Polatlı Meslek Lisesi öğrencilerine burs veriyoruz. Ara değil, aranan eleman yetiştirme çalışıyoruz. Bu etkinliğimizi Cumhuriyetimizin 100. yılı 2023 yılında 1764 bisikletli gerçekleştireceğiz” dedi.

HABERAL: ÜLKEMİZİN KIYMETİNİ BİLMELİYİZ

Başkent Üniversitesi Rektörü Ali Haberal’ da Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarını ve şehitleri şükranla anarak sözlerine başladı ve devam etti:

Bu vatan kolay kazanılmadı. Her karışında bir şehidimizin kanı var. Ülkemizin kıymetini bilmeliyiz. Bugün bu organizasyonda görev alan önce kadın bisikletçileri gönülden kutluyor ve emeği olan herkesi tebrik ediyoruz. Özgürce yaşamak için çalışmalıyız, düşmanlarımıza fırsat vermemeliyiz. Hepimiz el ele, gönül gönüle çalışmalıyız. Bu ülkenin bayrağını en üst düzeyde temsil etmeliyiz. 

Etkinlik plaket ve ödül törenleri ile devam etti. Sportif Sazan Balığı Yakalama Yarışmasında ‘En Büyük Balık Yakayan” kategorisnde birinci Murat Kılıç olurken, ikincisi Mehmet Emin Altınparmak, üçüncüsü ise Özden Aydın Şimşek oldu. “En Çok Balığı Yakalan” kategorisinde ise birinci Orhan Çiftçi olurken, ikinci Enes Gencer, üçüncü ise Betül İnanç oldu. Yarışmayı kazananlara olta takımı hediye edildi.

Etkinliğe Anadolu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Üyesi Dr. Süleyman Basa, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Varoğlu, Türk Eğitim Vakfı Başkanı Ömer Turna, Çırak Eğitim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç, ASOF Başkanı Serkan İnanç, ASOF Üyeleri, ABİM Başkanı Kadir İspirli, ABİM Üyeleri, Anadolu OSB Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, bölge çalışanları, yatırımcılar ve bursiyer öğrenciler katıldı.

 

YORUMLAR
  Acun Ilıcalı Survivor'un yayın günün değiştirdi
Acun Ilıcalı Survivor'un yayın günün değiştirdi