A24.com.tr » ramazan » Almanya'da oruç kaçta açılıyor akşam ezanı kaçta okunacak - 2018 sahur ve iftar saatleri

Almanya'da oruç kaçta açılıyor akşam ezanı kaçta okunacak - 2018 sahur ve iftar saatleri

Almanya'da oruç kaçta açılıyor akşam ezanı kaçta okunacak - 2018 sahur ve iftar saatleri

Ramazan ayının ilk orucu bugün tutuluyor. Yurt dışında en fazla Türk vatandaşının yaşadığı ülke olan Almanya'daki gurbetçiler iftar saatini merak ediyor. Peki oruç saat kaçta açılacak? İşte yanıtı...

Müslüman aleminin merakla beklediği Ramazan ayı başladı. Milyonlarca kişi dün gece ilk kez sahura kalktı ve bugüne niyetli girdi.

Türkiye'de iftar ve sahur saatlerini kolaylıkla öğrenilebiliyor. Ancak yurt dışında yaşayan vatandaşlar için aynı durum söz konusu değil.

Türk nüfusunun en yoğun olduğu ülke Almanya'da yaşayan milyonlarca vatandaşımız da iftar ve sahur saatlerini aramaya başladı.

Diyanet İşleri'nin duyurduğu saatleri haberimizin sonundaki bağlatıdan öğrenebilirsiniz.

Almanya'da ilk teravih namazı kılındı

Başkent Berlin'de Müslümanlar teravih namazını kılmak için camilere akın etti. Almanya'da Müslümanlar ramazan ayının ilk teravih namazında camileri doldurdu. 

Yatsı ve teravih namazını kılan Müslümanlar ramazan ayının İslam alemine ve dünyaya barış getirmesi için dua etti.

Almanya’da esnaf Ramazana hazır

Almanya’da esnaf Ramazan hazırlıklarını tamamladı. Baklavacılar, pideciler, restoran sahipleri, bereket ayı Ramazanın gelmesinin heyecanı yaşıyor. Almanya’da da Türkiye’yi aratmayan bir Ramazan yaşanacak gibi görünüyor.

Ramazana özel güllaç

Ramazanda iftar sofrası hazırlamaya zamanı olmayanlar veya orucunu kalabalık bir ortamda açmak isteyenler soluğu restoranlarda alacaklar. Restoranlar da Ramazana hazır.

ALMANYA İFTAR VE SAHUR SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR
  Hangi ünlü hangi takıma gönül vermiş?
Hangi ünlü hangi takıma gönül vermiş?