A24.com.tr » sağlık » Align Technology'den yeni tedavi uygulamaları

Align Technology'den yeni tedavi uygulamaları

Align Technology'den yeni tedavi uygulamaları

Invisalign Kişiselleştirilmiş Plan (IPP), kapsamlı vakalar için doktorların özel tedavi tercihlerini otomatik uygulayarak verimliliği artırıyor,tedavi planlama tutarlılığını yeni bir seviyeye taşıyor.

Dijital ortodonti ve restoratif diş hekimliği için şeffaf plaklar, iTero ağız içi tarayıcılar ve exocad CAD/CAM yazılımlarından oluşan Invisalign sistemini tasarlayan, üreten ve satan lider bir küresel tıbbi cihaz şirketi olan Align Technology, Align Digital Platform için Invisalign sistem yeniliklerini duyurdu. Özel yazılım, sistem ve hizmet kombinasyonundan oluşan Align Digital Platformu; doktorlar, laboratuvarlar, hastalar ve tüketiciler olmak üzere tüm kullanıcıları bir araya getiren ve birbirine bağlayan sorunsuz bir deneyim ve iş akışı sağlıyor.

Duyurulan Invisalign sistemi yenilikleri içerisinde 3D kontroller için ClinCheck Live Update, Invisalign Kişiselleştirilmiş Plan (IPP) bulunuyor. Doktorlara daha fazla esneklik, tedavi tercihlerinde tutarlılık, tedavi planlarına gerçek zamanlı erişim ve bu planda değişiklik yapma imkânı sağlayacak bu yenilikler, ortodonti ve restoratif diş hekimliği için dijital tedavi planlamasında devrim yaratacak. Tüm bu yenilikler, Invisalign tedavi planlama kalitesini, verimliliğini ve ölçeğini geliştirmek, daha iyi doktor-hasta katılımına ve tedavi sonuçlarına katkıda bulunmak üzere tasarlandı.

Align Technology, Ürün ve Pazarlama Yöneticisi, Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Raj Pudipeddi yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Doktorların hastalarını verimli ve etkili bir şekilde tedavi etmeleri ve uygulamalarını geliştirmeleri için kusursuz bir çözüm sağlayan entegre bir dijital ürün ve hizmet platformu oluşturarak dijital ortodonti ve diş hekimliğinin ön saflarında yer almaktan gurur duyuyoruz. Align Digital Platform için duyurduğumuz yeni Invisalign sistem yenilikleri sürekli inovasyona olan bağlılığımızı yansıtıyor. Uçtan uca Invisalign tedavi planlanması deneyimini yeniden tasarlayarak, tüm adımları basitleştirerek, doktorların hastaları ile daha kolay bir şekilde bağlantıda kalmasını sağlayarak doktorlarımızın gülümsemeleri dönüştürmelerine ve hayatları değiştirmelerine yardımcı olan gerçek anlamda kusursuz Align Digital Platformu vizyonumuzu sunuyoruz. Bu yeni Invisalign inovasyonlarını; dijital teknolojideki gelişmeleri, Align'ın benzersiz yetenekleri ile bilgi birikimini ve milyonlarca Invisalign hastasından elde edilen verileri bir araya getirerek bu yıl müşterilerimize sunuyoruz. ClinCheck Live Update ve Invisalign Kişiselleştirilmiş Plan'ı sunma yolculuğumuz, binlerce kişinin yıllarını bir araya getirerek geliştirme, test etme ve öğrenme sürecini gerektirdi ve 12 milyondan fazla Invisalign vakasından edindiğimiz deneyim, veri ve öngörüler sayesinde mümkün oldu. Doktor müşterilerimizin tedavi planlama deneyimlerinin nasıl olması gerektiğini yeniden tasarlamak ve Invisalign tedavi planlarını daha verimli ve daha tutarlı bir şekilde oluşturmalarına, kişiselleştirmelerine ve değiştirmelerine yardımcı olmak için uzmanlıklarını ve deneyimlerini artırmak amacıyla inovasyonlarımızda yapay zekâ ve otomasyon kombinasyonunu kullanıyoruz. Eskiden birkaç gün süren işlemler bu sayede artık sadece birkaç dakika içinde gerçekleştirilebiliyor ve doktorlar ile hastaları için büyük bir verimlilik kazandırıyor.”

Align Technology Küresel Klinik Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Mitra Derakhshan ise şunları söyledi:

“Invisalign eğitimi almış her doktorun farklı tercihleri olduğunu, her hastanın benzersiz olduğunu ve tedavi planlarının maloklüzyon tipi, hastanın yaşı ve istenen sonuç gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebildiğini biliyoruz. Bu nedenle doktorlar, ClinCheck planlarını planlamak, gözden geçirmek ve değiştirmek için zaman harcıyor ve harcanan zaman klinik büyümesiyle artıyor. IPP ve ClinCheck Live Update, 3D kontroller için oyunun kurallarını değiştiren inovasyonlardır. Bu inovasyonlar dijital tedavi planlamasında doktorların daha kişiselleştirilmiş ClinCheck tedavi planları elde etmelerine yardımcı olacak yeni bir seviyeyi temsil ediyor. Doktorlar, 3D kontrolleri kullanarak değişiklikleri gerçek zamanlı görüyor ve daha fazla verimlilik elde ediyor. Doktorların vizyonlarını hastalarla paylaşmalarına ve hastaları için en kaliteli klinik sonuçları elde etmelerini sağlayacak dijital teknoloji ve araçları kullanmalarına olanak tanıyor.”

3D kontroller için ClinCheck Live Update – Dijital tedavi planlarınızı 7/24 gerçek zamanlı düzenleyin

ClinCheck Pro'daki yeni ClinCheck Live Update özelliği çığır açan bir yenilik olup doktorların değiştirilmiş Invisalign hasta tedavi planlarını gerçek zamanlı olarak oluşturmalarına imkân tanıyarak tedavi planlama deneyimlerini dönüştürüyor. Bu özellik sayesinde doktorlar bir ClinCheck planında değişiklik yapmak için 3D kontrolleri kullanabiliyor ve bu değişiklikleri revize edilmiş bir tedavi planında yaklaşık iki dakika içinde görebiliyor. Bu, doktorlar ve Align CAD tasarımcıları arasında haftaları bulan ileri geri etkileşimleri ortadan kaldırıyor ve ayrıca doktorun klinik amacını daha doğru bir şekilde iletmesini sağlıyor. Doktorlar bir tedavi planında gerçek zamanlı olarak yaptıkları değişiklikleri beğendikten sonra, Invisalign şeffaf plakların üretiminin başlamasına izin veren değiştirilmiş Invisalign tedavi planını hemen onaylayabiliyor.

3D kontroller için ClinCheck Live Update özelliği Invisalign Comprehensive, Invisalign Moderate, Invisalign Lite, Invisalign Express ve Ek Hizalayıcı Siparişleri (vaka iyileştirmeleri) dahil olmak üzere belirli ürünler için kullanılabiliyor.

Daha fazla bilgi, 2022'nin 2. çeyreğinin sonlarında sunulacak genel sürümden sonra açıklanacak.

Invisalign Kişiselleştirilmiş Plan (IPP) – Doktorların klinik tedavi tercihlerini otomatik olarak uyguluyor

ClinCheck Pro yazılımında bulunan Invisalign Kişiselleştirilmiş Plan (IPP), tedavi planlama sürecini kolaylaştırmak ve doktorların arzu ettikleri tedavi planlarını daha tutarlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir tescilli teknoloji özelliğidir. Otomatik ve gerçek zamana yakın ClinCheck tedavi planlama yazılımını birleştirerek doktora özel tedavi tercihlerinin oluşturulmasını ve yönetimini sağlıyor. Bu tercihler içerisinde; genç vakalar veya açık kapanışa karşı derin kapanış gibi maloklüzyonlar ve daha fazlasını içeren belirli endikasyonlara veya vaka tiplerine uygulanması gereken reçete seçimleri, klinik tercihler ve özel talimatlar gibi örnekler bulunuyor.

IPP, aldıkları ilk ClinCheck planından itibaren doktorlara tedavi planlamalarında yerleşik olarak benzersiz düzeyde kişiselleştirilmiş tercihler ve talimatlar sunuyor. Bu da hem tedavi planlama kalitesini hem de hasta sonuçlarını iyileştiriyor.

IPP, her doktorun farklı vakalara yaklaşımının bireysel doğası nedeniyle müşterilerimiz genelinde kademeli olarak ölçeklendirilmektedir.
 
Align Technology, Inc. Hakkında:

Align Technology, dünyadaki en gelişmiş şeffaf hizalama sistemi olan Invisalign sistemini, iTero ağız içi tarayıcıları ve hizmetlerini ve exocad CAD/CAM yazılımını tasarlar, üretir ve sunar. Bu teknoloji yapı taşları, 212 binden fazla doktor müşterisi için hasta sonuçlarını ve uygulama verimliliğini iyileştirmek için gelişmiş dijital ortodontik ve restoratif iş akışlarına olanak tanır ve Align'ın dünya çapındaki 500 milyon tüketici pazarı fırsatına erişmesinin anahtarıdır. Align, doktorların Invisalign sistemiyle yaklaşık 12,2 milyondan fazla hastayı tedavi etmesine yardımcı oldu ve hastalar, ortodontistler, diş hekimleri ve laboratuvar partnerleri için kusursuz, uçtan uca bir çözüm olarak sunulan benzersiz, tescilli teknolojiler ve hizmetlerden oluşan entegre paketimiz olan Align Digital Platform aracılığıyla dijital diş hekimliğindeki değişimi yönlendiriyor.
 
İleriye dönük açıklamalar

Bu haber bülteni, yeni ürün güncellemeleri ve sürümleriyle ilgili beyanlar ve bunların satışı, özellikleri, işlevleri ve beklenen faydaları ile ilgili inanç ve beklentilerimizi içeren ileriye dönük açıklamalar içermektedir. Gelecekteki olaylar veya sonuçlarla ilgili beklentilere ilişkin bu haber bülteninde yer alan ileriye dönük ifadeler, bu tarih itibarıyla Align'ın elinde bulunan bilgilere dayanmaktadır. Okuyucular, ileriye dönük açıklamaların yalnızca tahmin olduğuna ve tahmin edilmesi zor risklere, belirsizliklere ve varsayımlara dayandığına dikkat etmelidir. Sonuç olarak, gerçek sonuçlar, ileriye dönük herhangi bir açıklamada yer aldığından önemli ölçüde ve olumsuz olarak farklı olabilir.
 
Bu tür farklılıklara neden olabilecek faktörler arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, şunlar yer alabilir:

- COVID-19 pandemisinin çalışanlarımızın, müşterilerimizin, hastalarımızın ve tedarikçilerimizin sağlık ve güvenliği üzerindeki etkisinin yanı sıra pandeminin sürekli evrimi nedeniyle, çeşitli küresel konumlarda önleyici tedbirlerin periyodik olarak yeniden uygulanması da dahil olmak üzere, yerel ve ulusal devlet kurumları tarafından yayınlanan çeşitli tavsiye, emir ve protokollerin fiziksel ve ekonomik etkileri,

- Özellikle pandemi süreci ve pandemi ile ilgili kısıtlamaların bölgesel ve küresel çapta hafifletilmesi ışığında; mevcut ekonomik koşullar, istihdam seviyeleri, maaşlar ve ücretler, enflasyon ve tüketici güveninin bir sonucu olarak müşteri ve tüketici satın alma davranışını ve tüketici harcama alışkanlıklarındaki değişiklikleri tahmin etme güçlükleri,

- Yeni ürünlerin geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi, mevcut ürünlerde yapılan iyileştirmelerin öngörülen zaman çizelgesine göre ilerlememesi, düzeltme gerektiren hatalar veya hatalar içermesi ve bu yeni veya geliştirilmiş ürünlerin satışına yönelik pazarın gelişmeme olasılığı, yerel ve/veya uluslararası pazarlarımızın büyümesinde veya gerilemesinde beklenmeyen veya hızlı değişiklikler,

- Mevcut ve yeni rakiplerden kaynaklı rekabet artışı,

- Diş sağlığı endüstrisini veya yeni ve mevcut müşterilerin tüketicilere ürün ve hizmetleri pazarlama ve sağlama şeklini temelden değiştiren hızla gelişen ve çığır açan gelişmeler,

- Düzenleyici şartlara sürekli uyum gerekliliği,

- Ağız içi tarayıcılarımızın yurt içi ve/veya uluslararası satışlarındaki düşüşler veya bu satışların büyümesinin yavaşlaması ve Invisalign ürünlerinin benimsenmesi üzerindeki etkisi,

- Müşterilerimizin yeterli sayıda ürün kullanımını sürdürme ve/veya artırma konusundaki istekleri ve yetenekleri,
Üretim ve tedavi operasyonları tesislerimizdeki kapasitenin aşılması veya kısıtlanmasının etkisi ve dahili sistemlerimiz ve personelimiz üzerindeki baskısı,

- Müşteri ve/veya hasta verilerinin herhangi bir nedenle ele geçirilmesi,

- Faaliyetlerimizle ilgili dış operasyonel, siyasi, askeri ve diğer riskler,

- Ve bizim veya tedarikçilerimiz için kilit personelin kaybı, iş gücü sıkıntısı veya grevler.

YORUMLAR
  Nükleer faciasının yaşandığı Çernobil'den birbirinden ilginç kareler
Nükleer faciasının yaşandığı Çernobil'den birbirinden ilginç kareler