A24.com.tr » ajanda » Ali İsmail'i Anma Etkinlikleri gerçekleşecek

Ali İsmail'i Anma Etkinlikleri gerçekleşecek

Ali İsmail'i Anma Etkinlikleri gerçekleşecek

ALİKEV'den yapılan yazılı basın açıklaması...

ALİKEV, Ali İsmail'in anısını yaşatmak ve gençlerin daha adil ve eşit bir dünyada yaşaması için gençlerle birlikte çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ali İsmail'in doğum günü haftasında Hatay ve İstanbul'da bir dizi etkinlik düzenliyor. İşte etkinliklere ait detaylar.

Hayat Programı:
Doğa Yürüyüşü
Başlangıç: Serinyol Yıldırım Piknik Alanı
Tarih ve Saat: 17 Mart Pazar, 07.00 (Servis kalkacaktır)

Mustafa Kemal Üniversitesi giriş kapısı önünden saat 06:45'de kalkacak servisle Serinyol Yıldırım Piknik Alanı noktasına ulaştıktan sonra 2 saatlik doğa yürüyüşü başlayacak. Rehber eşliğinde gerçekleşecek yürüyüşümüz aynı noktada sona erecek. Yürüyüşe 18-30 yaş arası gençler katılabilir. Katılım 20 kişiyle sınırlı olduğundan aşağıdaki formu doldurarak başvurabilirsiniz.
Zorluk derecesi: Orta
Form: https://forms.gle/e7UxF9x48nRd9o6h6
 
Kent Hakkı Söyleşisi
Konuşmacı: Ulaş Bayraktar
Yer: Mavi Selvi Kır Bahçesi
Tarih ve Saat: 20 Mart Çarşamba, 14.00
 
Bu özel söyleşide, afet kentleşmesi ve kent hakkı kavramları üzerine konuşacağız. Kentlerimizin nasıl daha yaşanabilir ve adil hale getirilebileceğini birlikte sorgulayacağız.
Siz de kent hakkı konusunda fikir alışverişinde bulunmak ve bu önemli konuyu daha yakından anlamak istiyorsanız, bu etkinliği kaçırmayın!
 
Katılım Formu: https://forms.gle/fH4vmKs6b7ynY5YJ9
 
İstanbul Programı:
Kamusal Alanın Hafızası Atölyesi
Yer: ALİKEV İstanbul Ofisi
Tarih ve Saat: 20 Mart Çarşamba, 12.30-17.00
 
Ali İsmail Korkmaz'ı Anma Haftası kapsamında, 20 Mart Çarşamba günü, saat 12.30-17.00 arasında, Kadıköy'ün farklı semtlerinde gerçekleşecek olan özel bir atölyeye davetlisiniz. Bu atölyede, Kadıköy'ün çeşitli sokaklarında yürüyerek, kamusal alanların tarih boyunca kapsadığı ve dışarıda bıraktığı özneleri keşfedeceğiz. Her gruba verilen farklı hikayeleri takip ederek, mekanlara dair gözlemlerimizi fotoğraflayacak ve sonunda bir araya gelerek bu gözlemler üzerine sohbet edip, çektiğimiz fotoğraflarla bir kolaj çalışması yapacağız.

Bu atölye, kamusal alanların kimler tarafından kullanıldığını, kimlerin dışarıda bırakıldığını ve kentin kimler için inşa edildiğini tartışmamıza olanak sağlayacak. 18-30 yaş arası gençlerin katılımına açık olan bu etkinlikte, Kadıköy'ün farklı yüzlerini keşfetmek ve kent hakkında derinlemesine düşünmek için sizleri ALİKEV İstanbul Ofisi'ne bekliyoruz. Katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlıdır.
 
Katılım Formu: https://forms.gle/XaoKUU1Z7RHQMUUz6
 
Medya Söyleşileri: Medya ve Toplumsal Cinsiyet
Konuklar: Lara Özlen, Zeynep Ocak
Yer: ALİKEV İstanbul Ofisi
Tarih ve Saat: 23 Mart Cumartesi, 17.00
 
“Gençler Ne der?” kapsamında gerçekleştirilen Medya Söyleşileri'nin ikincisi Lara Özlen, Zeynep Ocak'ın katılımıyla 23 Mart Cumartesi günü İstanbul ofisimizde gerçekleştirilecek. Medya ve Toplumsal Cinsiyet başlıklı söyleşide medyanın toplumsal cinsiyet kavramıyla ilişkisini disiplinlerler arası ve eleştirel bir yaklaşımla ele alacağız. Televizyon, sinema ve dizi sektöründeki temsillerden, kadınların ve LGBTİ+'ların çıkardığı dergilerin kısa tarihinden, LGBTİ+ ve kadın odaklı içerik üretiminden, geçmişte ve günümüzde medya alanındaki eşitsizliklerden ve güç ilişkilerinden bahsedeceğimiz söyleşiye yaş kısıtı olmaksızın herkes katılabilir.
 
Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Hatay Barış Koşusu'nu Sanal Ortamda Gerçekleştiriyor
Ali İsmail Korkmaz'ın anısını yaşatmak ve Hatay'ın zengin kültürel dokusunu tanıtmak amacıyla düzenlenen bu etkinlik, geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketinden dolayı bu yıl da sanal olarak gerçekleştirilecek.
Hatay'ın unutturmamak ve Ali İsmail'in anısını onurlandırmak adına, Hatay Barış Koşusu'nu sanal bir etkinlik olarak sürdürme kararı alan ALİKEV, bu önemli etkinliğin bir parçası olmak isteyen herkesi davet ediyor.

Tarihler: 16-24 Mart 2024

Yer: Katılımcıların kendi belirledikleri herhangi bir yer
Bu anlamlı etkinliğin bir parçası olmak, sadece Ali İsmail Korkmaz'ı anmak değil, aynı zamanda Hatay'ın güçlü ruhunu tüm dünyaya hatırlatmak anlamına geliyor. 16-24 Mart tarihleri arasında istediğiniz yerde, istediğiniz zaman diliminde koşabilir ve bu güçlü mesajın bir parçası olabilirsiniz.
 
Hatay Barış Koşusu'na 4K ve 10K için kayıt yaptırabilirsiniz
Kayıt ücreti 200 TL'dir.
Sonuçlarınızı Strava, Garmin, Polar gibi spor uygulamaları aracılığıyla myvirtualpace.com sitesine ekleyerek sıralamaya girebilirsiniz.
Bu sene düzenlenecek olan Hatay Barış Koşusu, sevgi, dayanışma ve barışın sınırları aşan gücünü bir kez daha gösterecek. Siz de bu anlamlı etkinliğe katılarak, Hatay'ın ve Ali İsmail'in hikayesini daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.
Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen https://bariskosusu.com/ sayfasını ziyaret ediniz.
 
HEP 19 YAŞINDA!
Genç yaşta başlattığı "Toplum için Gençlik" hareketiyle toplumsal sorumluluk bilincini yaymaya çalışan Ali İsmail, yarım kalan hayallerini gerçekleştirmek için kurulan vakıf aracılığıyla hâlâ bizimle… Onun azmi, cesareti ve iyilik dolu kalbi, her zaman ilham kaynağımız olacak.

YORUMLAR
  90. Oscar adayları açıklanıyor
90. Oscar adayları açıklanıyor