A24.com.tr » yaşam » Afrin'de teröristlerin yerleştirdiği bomba patladı

Afrin'de teröristlerin yerleştirdiği bomba patladı

Afrin'de teröristlerin yerleştirdiği bomba patladı

Afrin'e bağlı Kefercenni beldesinde arama va tarama faaliyetlerinin yürütüldüğü sırada teröristler tarafından bir eve yerleştirilen el yapımı patlayıcı infilak etti. Patlamada 8 Türk askeri yaralandı.

TSK ve ÖSO güçlerinin terör örgütü YPG'den temizlediği Kefercenni beldesinde arama ve tarama faaliyetleri sürüyor.

Zeytin Dalı Harekatı'nın yürütüldüğü Afrin kırsalına bağlı Kefercenni beldesinde evde yapılan aramalar sırasında EYP'nin infilak edilmesi sonucu 8'i Türk askeri, 2'si ÖSO askeri olmak üzere 10 askerimiz yaralandı.

10 ASKERİMİZ YARALANDI

Edinilen bilgiye göre, Afrin ilçesi Kefercenni beldesinde evlerde Türk askerleri ile ÖSO askerlerinin arama yaptığı sırada EYP'nin patlaması sonucu 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri yaralandı.

YARALI ASKERLER TEDAVİ İÇİN KİLİS'E GETİRİLDİ

Yaralı askerleri, olay yerinden hızlı bir şekilde zırhlı araçlarla ile tahliye edilerek Azez üzerinden Kilis'in Önhcüpınar Sınır Kapısı Sıhhı Tahliye noktasına getirildi. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri, Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı.

SAĞLIK DURUMLARI İYİYE GİDİYOR

Yaralı askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, hastaneye Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri ile operasyonu yürüten askeri yetkililer gelerek, doktorlardan bilgi aldılar. 

YORUMLAR
  Kadınlar hangi sebepten tayt giymeyi tercih eder?
Kadınlar hangi sebepten tayt giymeyi tercih eder?

İlginizi çekebilecek diğer haberler