A24.com.tr » eğitim » Açıköğretim (AÖF) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açıköğretim (AÖF) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açıköğretim (AÖF) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Öğrenciler, AÖF bahar dönemi final sınav sonuçlarını merak etmeye başladılar. Sınav soru ve cevapları adayların erişimine sunulmuştu. Peki bugün Açıköğretim (AÖF) sınav sonuçları açıklanacak mı?

Üniversite eğitimine açıktan devam eden veya ikinci üniversite okuyan adayları yakından ilgilendiren AÖF bahar dönemi final sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. 25-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen AÖF bahar dönemi final sınav sonuçlarına ilişkin Anadolu Üniversitesi tarafından henüz net bir açıklama yapılmadı. Peki AÖF bahar dönemi final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. Daha önceki dönemlerde sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren on beş gün içerisinde ilan ediliyordu. Araya bayram tatilinin girmesi AÖF sonuçlarının açıklanmasını erteledi. AÖF'ten yapılan açıklama sonrası sonuçların 11-14 Haziran arası açıklanması bekleniyor.

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN?

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı, 27 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak.

YAZ OKULU MÜJDESİ

Açık ve uzaktan eğitimde Türkiye’nin dünya markası Anadolu Üniversitesi, bir ilke daha imza atıyor. Anadolu Üniversitesi, 2018-2019 öğretim yılı yaz döneminde Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencileri için yaz okulu açıyor. Yaz okulu, öğrencilerimize öğrenimlerini belirlenen süreden önce tamamlama fırsatı vereceği gibi, bütünleme sınavı taleplerinin de karşılanması anlamına geliyor.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı “göreve başladığımız günden bu yana Açıköğretim sistemine kayıtlı öğrencilerimizden gelen çeşitli taleplerle karşılaşıyoruz. Biz de öğrencilerimizin haklı taleplerini karşılamak, açık ve uzaktan eğitimde Türkiye’nin lider üniversitesi olarak yenilikçi, sürdürülebilir çözümler üretmek çalışıyoruz” dedi. Rektör Çomaklı sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaz okulu da bu yenilikçi anlayışımızın bir ürünü. Örgün eğitimde zaten kullandığımız ve nitelikli sonuçlar aldığımız yaz okulu uygulamasını, Açıköğretim sistemine uyarlıyoruz. Bu yolla bütünleme taleplerine cevap verdiğimiz gibi başarılı öğrencilerimize de okullarını erken bitirme fırsatı ya da iş yoğunluğu olan öğrencilerimize yaz okulundan ders alarak dönem içindeki programlarını hafifletme fırsatı sağlıyoruz. Biz öğrencilerimizin lehine olacak, onların başarısını yükseltecek, verdiğimiz eğitimin kalitesini arttıracak çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz. Yaz okulu uygulamasının öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Yaz okuluna, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı tüm öğrenciler başvurabilecek. Yaz okulu uygulaması mezuniyet aşamasına gelmiş fakat eksik derslerinden dolayı mezun olamayan öğrencilere; bir öğretim döneminde 45 kredilik ders alıp tek dersi kalan öğrencilere; dönemlik ders seçme koşullarından dolayı geçmiş öğretim yıllarında bazı dersleri alıp başarısız olan ancak mevcut öğretim yılında başarısız olduğu dersi alamayan öğrencilere mezuniyet açısından avantaj sağlayacak. Yaz okulu ayrıca bahar dönemi sonunda yapılan 3 Ders Sınavı Usul ve Esaslar gereğince sınava katılamayan öğrenciler için de bir şans.

YORUMLAR
  Airbus uçan araba üretecek
Airbus uçan araba üretecek