A24.com.tr » politika » Abdullah Gül'den eleştirilere yanıt: Polemiğe girmek istemiyorum

Abdullah Gül'den eleştirilere yanıt: Polemiğe girmek istemiyorum

Abdullah Gül'den eleştirilere yanıt: Polemiğe girmek istemiyorum

Cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'den gelen eleştirilere "Polemiğe girmek istemiyorum" şeklinde yanıt verdi

696 sayılı KHK'ya ilişkin yaptığı açıklamaları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'nin sert eleştirilerine maruz kalan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Cuma namazı çıkışı gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

 

Gazetecilerin AKP ile kendisi arasında yaşanan gerilime ilişkin bir soruya Gül “Şimdi bu konularla ilgili polemiğe girmek bana yakışmaz dolayısıyla her şey zaten ortada. Herkes birbirini biliyor.
Polemiğe girmek istemiyorum arkadaşlarla.” dedi. Gül bir muhabirin “Kırgın mısınız?” sorusuna ise yanıt vermedi.

 

“GAZETECİLERİN TUTUKSUZ YARGILANMASINI HEP SÖYLEDİM”

Gül, gazetecilerin AYM’nin Mehmet Altan ve Şahin Alpay için verdiği tahliye kararına ilişkin sorusuna ise “Biliyorsunuz ber cumhurbaşkanıyken de ayrıldıktan sonra da gazetecilerin tutuksuz yargılanmasının hem adalet açısından hem Türkiye’nin imajı açısından doğru olduğunu söylemişimdir. Bugün de aynı görüşteyim. Türkiye’nin rahatlaması açısından da yargılama tabi yine devam eder ama yazarların çizerlerin tutuksuz yargılanmasının her zaman söyledim.” diye yanıt verdi.

“OHAL İNŞALLAH SON KEZ UZATILIR”

Gül yeniden uzatılması beklenen OHAL için ise “Son defa Meclis’e sevk edildiği kanaatindeyim. İnşallah son kez uzatılır” dedi.

 

,
YORUMLAR
  Sadece dahi insanlar bu testi 30 saniyede çözebiliyor (Zeka testi)
Sadece dahi insanlar bu testi 30 saniyede çözebiliyor (Zeka testi)