A24.com.tr » yaşam » 186 nedir? 186 nerenin numarası? 186 neden arar?

186 nedir? 186 nerenin numarası? 186 neden arar?

186 nedir? 186 nerenin numarası? 186 neden arar?

186 numarasının kime ait olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki 186 nedir? 186 nerenin telefon numarası? 186 neden arar?

186 nedir? Elektrik kesintisi ya da arıza durumlarında 186 numaralı elektrik arıza hattından ilinizdeki dağıtım şirketine telefon edebilirsiniz. Arıza hattı 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir.

Elektrik arıza hattı nasıl çalışıyor?

Sabit telefondan 186'yı aradığınızda otomatik olarak bölgenizde görevli olan dağıtım şirketine bağlanırsınız. Dağıtım şirketleri elektrik kesintileri, arızalar, çalışmalar, sayaç ile ilgili talepleriniz, genel aydınlatma vb. teknik konularda hizmet verir. Her bölgede görevli dağıtım şirketi tektir ve tedarikçi değiştirmiş bile olsanız teknik konularda yine bölgenizdeki dağıtım şirketi ile iletişime geçmelisiniz.

Bazı dağıtım şirketleri ise kendi çağrı merkezlerini kullanabilir; yazının devamındaki tabloda kendi ilinizdeki dağıtım şirketine hangi numaradan ulaşabileceğinizi bulabilirsiniz.

Elektrik arıza hattı 186'yı tuşladığınızda veya bölgenizdeki elektrik dağıtım şirketinin Çağrı Merkezini aradığınızda yetkili kişiye görüşerek bölgenizde yaşanan arızayı bildirebilirsiniz. Yetkili, en kısa sürede size arızanın sebebi ve tahminen ne kadar süreceği hakkında bilgi verir.

ALO 186 elektrik arıza ücretli midir?

186 elektrik arıza hattı ücretli bir hizmettir. Ücretlendirme periyodu ve tutarı sabit hat sağlayıcınız ya da GSM operatörünüz tarafından belirlenir. Genellikle, ücretlendirme sabit hat yönüne arama içim yapılan ücretlendirme şeklinde yapılır. Detaylar için, telefon operatörünün internet sitesine bakabilirsiniz. Sabit hatları arama ücreti tarifenize ve operatörünüze göre değişkenlik gösterebilir.

186 numaralı hatta alternatif olarak elektrik dağıtım şirketlerinin çağrı merkezini de arayabilirsiniz. Bu çağrı merkezleri her bölgeden istediğiniz şirkete doğrudan ulaşmanızı sağlar.

Eğer elektrik dağıtım şirketinizin numarası 444 ile başlıyorsa çağrı merkezini aramak ücretlidir. Telefon şirketleri, 444'lü özel servis numaralarını normal tarifeden sabit yöne arama olarak ücretlendirir.

Dağıtım şirketi 0850 ile başlayan bir çağrı merkezi numarasına sahipse aramalar da sabit hat yönüneymiş gibi ücretlendirilir.

YORUMLAR
  iOS 12 çıkacağı duyuruldu. Apple bir çok ürününün fişini çekmeye hazırlanıyor!
iOS 12 çıkacağı duyuruldu. Apple bir çok ürününün fişini çekmeye hazırlanıyor!