A24.com.tr » yaşam » 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki aydınlatma tepki çekti

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki aydınlatma tepki çekti

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki aydınlatma tepki çekti

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün gökkuşağı renkleriyle aydınlatılması tepkilere neden oldu. Gökkuşağı renklerinin LGBTİ Onur Haftasını çağrıştırdığını düşünenler, İBB'ye tepki mesajları gönderdi.

Sosyal medyanın yeni tartışma konusu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü. Köprüyü baştan sonra gökkuşağı renkleriyle aydınlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne muhafazakar kesimden büyük tepki var. Gökkuşağı şeklindeki aydınlatmanın yaklaşan 'LGBTİ Onur Haftasını' çağrıştırdığını düşünen çok sayıda Twitter kullanıcısı belediyenin 'sapıklık progapandası' yaptığını öne sürdü.

LGBTİ'lerin etkinliklerinin olduğu ve her yıl düzenlenen Onur Haftası arefesinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde ışıklar gökkuşağı renklerine çevrildi. Sosyal medyada muhafazakar kesimler olaya tepki gösterirken, LGBTİ'ler görüntüye destek verdi. Tepkiler üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi açıklama yaparak köprü ışıklarının kendi denetimlerinde olmadığını söyledi ve topu Karayollar Genel Müdürlüğü'ne attı. Renklerin LGBTİ haftasını kutlama amaçlı olmadığını iddia eden Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Karayolları Genel Müdürlüğü ise bir süre sonra ışıkların renklerini değiştirdi. 

YORUMLAR
  İçerde dizisinden görkemli veda
İçerde dizisinden görkemli veda