A24.com.tr » yaşam » "100 Çocuk, 100 Eser, 1 Belgesel: Engel Tanımayan Çocuklar" Projesi

"100 Çocuk, 100 Eser, 1 Belgesel: Engel Tanımayan Çocuklar" Projesi

"100 Çocuk, 100 Eser, 1 Belgesel: Engel Tanımayan Çocuklar" Projesi

Mamak Belediyesi, "100 Çocuk, 100 Eser, 1 Belgesel: Engel Tanımayan Çocuklar" Projesi gezisine ev sahipliği yaptı.

Ankara Valiliği, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi ve Küresel Girişimci Engelliler Derneği iş birliğiyle gerçekleşen  “100 Çocuk, 100 Eser, 1 Belgesel: Engel Tanımayan Çocuklar” projesi kapsamında düzenlenen Ankara turunda, Mamak Belediyesi Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi de önemli bir durak oldu.

Mamak Belediye Başkanı Veli Gündüz Şahin'in katılımıyla gerçekleşen gezide, depremzede ve özel gereksinimli çocuklar, bilim merkezini keşfetmenin heyecanını yaşadı. Gezegen evi, hava durumu stüdyosu, yapay uydular, panoramik asansörler, Güneş sistemi sergisi, Ay’a iniş simülatörü, uzay bisikleti, gök taşları konsepti ve denge tünelinde çocuklar dokunarak bilimi keşfetti ve eğlenceli zaman geçirdi.

Engelleri Aşan Projelere Destek Olmalıyız

Başkan Veli Gündüz Şahin, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Ali Kuşçu  Gökbilim  Merkezi’ni ziyarete gelen siz değerli çocuklarımızı ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Farklı yerlerden kalkıp geldiniz, belki çoğunuz Mamak ilçesinin adını bile duymadınız. Mamak, Ankara’nın 4. büyük ilçesi ve gelişmeye yönelik büyük bir potansiyel taşıyan bir ilçe. İçinde bulunduğumuz Ali Kuşçu Bilim Merkezi, yurt içinden ve yurt dışından uzay meraklılarının uğrak mekânıdır. Sizleri burada ağırlamak bizim için onurdur çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz.”

Başkan Şahin ayrıca, yaz döneminde Ali Kuşçu Bilim Merkezi'nde Robotik Kodlama ve Dijital Sanat kursu atölyeleri düzenleyeceklerini ve Mamak Belediyesi olarak engelsiz eğitimin ve bilimin destekçisi olduklarını belirtti. "100 Çocuk, 100 Eser, 1 Belgesel Projesi" çalışmalarını da takdir ettiğini ifade eden Şahin, projeye emek veren tüm yetkililere teşekkürlerini iletti.

Çocukların bilimle iç içe olduğu bu anlamlı ziyaret, bilim ve eğitimin engel tanımadığını bir kez daha göstermiş oldu. Mamak Belediyesi, bilim merkezindeki bu tür etkinliklerle çocukların bilimsel meraklarını artırmaya ve onlara yeni ufuklar açmaya devam edecek.

YORUMLAR
  Sinema Tarihinin en beğenilen 100 Filmi...
Sinema Tarihinin en beğenilen 100 Filmi...