Galatasaray   |   Beşiktaş   |   Fenerbahçe   |   Süper Lig   |   Şampiyonlar Ligi   |   UEFA Avrupa Ligi   |   NBA   |   Eurolig   |   Beko Basketbol Ligi

MHK Başkanı Yusuf Namoğlu istifa etti (Yusuf Namoğlu kimdir)

A24.com.tr » spor » MHK Başkanı Yusuf Namoğlu istifa etti (Yusuf Namoğlu kimdir)
MHK Başkanı Yusuf Namoğlu istifa etti (Yusuf Namoğlu kimdir)

Lig'de Galatasaray ve Trabzonspor arasında oynanan maçta skandal kararlar veren hakemin ardından gözlerin çevirildiği MHK Başkanı Yusuf Namoğlu istifa etti.

 MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, istifa ettiğini açıkladı. Ligde birçok takımın büyük tepkisine neden olan ve son olarak ligde Galatasaray Trabzonspor maçındaki hakemin yanlı kararları sonrası büyük tepki çeken Yusuf Namoğlu istifa etti.

YUSUF NAMOĞLU NEDEN İSTİFA ETTİ?

Bu sezon başında uygulanmaya başlayan VAR sistemine rağmen maçlarda yaşanan hakem hatalarının devam etmesi, tepkileri çoğalttı.Son olarak Galatasaray-Trabzonspor maçının hakemi Ümit Öztürk'ün performansı sonrası Bordo Mavili ekibin taraftarları MHK Başkanı Yusuf Namoğlu'nu istifaya davet etmişti.

Sosyal medya üzerinden #SürenDolduNamoğlu ve #YusufNamoğluIstifa, #NamoğluVARsaİyiNiyetYok diyerek tepkilerini dile getiren taraftarlar, #İstifaEtNamoğlu etiketiyle gündem olmayı sürdürüyordu.A Spor'da yer alan habere göre, hedefteki isim olan Namoğlu, görevinden istifa etti.

YUSUF NAMOĞLU KİMDİR, ASLEN NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na İnşaat Mühendisi Yusuf Namoğlu getirildi. Yusuf Namoğlu, 1947 tarihinde Rize'de doğmuştur. İstanbul Beşiktaş'da Ortaköy Kılıç Ali Paşa İlkokulunda okudu, Ortaköy Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve Maçka Lisesinde okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümünden 1971 yılında, İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.Askerliğini yedek subay olarak bitirdikten sonra 1974 yılında iş hayatında serbest İnşaat Mühendisi olarak başladı. 1971 yılında futbol hakemliğine başladı, 1992 yılına kadar 21 sene hakemlik yapan Yusuf Namoğlu, bunun 12 yılını FİFA kokartlı hakem olarak görev yaptı. 1994 yılından itibaren Avrupa Futbol Birliğinde Gözlemci ve Maç Delegesi olarak görev yapmıştır.1989 yılında Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nin kurucu genel başkanlığı ve Türk Futbol Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.1974-1978 yıllarında İnşaat Mühendisleri Odası yönetim kurulu üyeliği görevindeydi.1977 yılında siyasete atıldı, 1977-1980 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyeliği, 1983 yılında SODEP kurucu il yönetim kurulu üyeliği, 1990 yılında ANAP il yönetim kurulunda sekreter üye ve 1991-1999 yıllarında Anavatan Partisinden iki dönem (19 ve 20. Dönem) İstanbul Milletvekili oldu. 1992-1998 yıllarında ANAP M.K.Y. Kurulu üyeliği ve ANAP grup disiplin kurulu başkanı görevi yaptı.T.B.M.M. de olduğu yıllar Bayındırlık, imar, ulaştırma ve Turizm komisyon başkanlığı, Avrupa Birliği komisyon üyeliği, T.B.M.M. de çeşitli araştırma ve soruşturma komisyon üyeliği görevlerinde bulundu.1999-2004 yılları arasında Beşiktaş ilçesi Belediye Başkanlığı görevi yaptı.2008 yılından itibaren de Futbol Hakemi Mentörü görevini sürdürmektedir. 2011 yılında Merkez Hakem Kurulu başkanlığına getirilmiştir.Yusuf Namoğlu, Dilek Namoğlu ile evli ve bir çocuk babasıdır.


YORUMLAR

İlginizi çekebilecek diğer haberler