Galatasaray   |   Beşiktaş   |   Fenerbahçe   |   Süper Lig   |   Şampiyonlar Ligi   |   UEFA Avrupa Ligi   |   NBA   |   Eurolig   |   Beko Basketbol Ligi

Lucescu istifa sorusuna çok kızdı

A24.com.tr » spor » Lucescu istifa sorusuna çok kızdı
Lucescu istifa sorusuna çok kızdı

Arnavutluk maçının ardından koltuğu sallantıya giren Mircea Lucescu, bir basın mensubunun "İstifa edecek misiniz?" sorusuna tepki göstererek, "Niye neden? Böyle sorular inanılmaz" şeklinde yanıt verdi

Milli Takım'daki geleceği tartışılmaya devam eden Mirce Lucescu, Arnavutluk mağbuliyetinin ardından basının sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının istifa beklentilerine ilişkin sorusuna tepki gösteren Rumen teknik adam, " Ben bir takım yaratmaya çalışıyorum. Böyle sorular gelmesi inanılmaz. İnanamıyorum" dedi

Rumen teknik adam istifa etmeyi düşünüyor musunuz sorusuna " Niye ki, neden? Benim büyük tecrübem var tabii ki Avrupa Şampiyonasına katılacağız. Bunu beraber başaracağız. Bu işte hokus pokus yok" diye konuştu.
Menajer aracılığı ile milli takıma seçildiği iddia edilen Erol Alkan ile ilgili de sert konuşan tecrübeli teknik adam, "Erol Alkan konusunun peşini bırakmayacağım. Dava açacağım. Ben menajer falan tanımıyorum." ifadelerini kullandı.

MAÇ SONU NELER SÖYLEDİ?

Antalya'daki hazırlık maçında Arnavutluk'a 3-2 yenilen A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörü Mircea Lucescu, "İlk yarıya bakarsanız oyunun neredeyse hakimiydik, domine ettik oyunu. Çok gol pozisyonları ürettik ama rakip, bizim iki hatamızı değerlendirdi. Sonuçta 3 kere kalemize geldiler. Üçü de gol oldu." dedi.

Lucescu, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, hazırlık maçında, tecrübeli oyuncuların arkasından gelen yeni oyuncuları görmek istediğini, bu nedenle zor bir maç yaptıklarını söyledi.

Fizik olarak çok iyi bir ekibe karşı oynadıklarını belirten Rumen teknik direktör, "İlk yarıya bakarsanız oyunun neredeyse hakimiydik, domine ettik oyunu. Çok gol pozisyonları ürettik ama rakip, bizim iki hatamızı değerlendirdi. Sonuçta 3 kere kalemize geldiler. Üçü de gol oldu. Üç hata, bu seviyedeki ekip için çok. Ofansif yönden baktığımız zaman birçok oyuncum şevkle ofansif oyuna katıldı. Biraz daha sakin olup gol paslarını, özellikle ilk yarıda daha dikkatli verebilmeliydik." diye konuştu.

Lucescu, ikinci yarı başında yaptığı değişiklikleri, eski ve yeni sağ ve sol bekler arasındaki farkı görmek için yaptığını ifade etti. Atila iyi oynamasına karşın ilk golde tecrübe hatası yaptığını aktaran Lucescu, Barış'ın ise ofansif açıdan iyi olduğunu, defansif açıdan ise biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu vurguladı.

EROL'A GÜVENİ TAM

Hollanda'nın Dordrecht kulübünden Milli Takım'a çağrılan Erol Erdal Alkan'ın nasıl milli takıma alındığı, kendisini izleyerek mi takıma aldığına ilişkin soru üzerine Lucescu, kendisinin bir geçmişi ve ismi olduğunu belirtti. Lucescu, iki hafta öncesi bir televizyon programında, 2-3 sene önce U21 Milli Takımında oynayan oyuncuların neler yaptıklarını görmek istediğini aktararak, şöyle devam etti:

"Almanya 3. ligindeki oyuncuları seyrettim. Erol'u gördüm Dordrecht maçında. Benim hoşuma gitmedi çünkü orta sahada oynuyordu. Defansın göbeğinde oynamış olsa daha iyi olurdu. Onu çağırdım. Kenan da genç bir oyuncu. Onları görmek istiyordum. Herhalde görmek istememde bir sakınca yok. Mili Takım antrenörü gelecek gördüğü oyuncuları çağırabilir. Eğer bunu yapamayacaksa o zaman oyuncu seçmeyi nasıl yapacak? Geleceğine inandığı oyuncuları çağırmaya hakkı yok mu? Birçok yerde 'Genç oyuncu bulacağım.' dedim. Tabii eksikleri olabilir."

Lucescu, Erol'un iyi bir oyuncu olduğunu, genç ve Türk olduğunu vurgulayarak, "Onun da Milli Takım'a seçilme hakkı var. Şimdi kulübüne geri dönecek. Umut ediyorum ki o da yükselecek daha iyi gidecek. Liglerimizde oynayan çok fazla genç oyuncumuz da yok. Aynı zamanda U21 maçları bittikten sonra onlardan da oyuncu alacağız. Onlarda Milli Takım'a girecek oyuncular var. Ne söyleyeceğim bilemiyorum. Bence bu doğru değil. Bugün bana söylenen menajerler, şunlar bunlar. Yazarımızın başkaları ile olan problemi varsa o başka bir şey ama ben bu konunun peşini bırakmayacağım. Bu konuda dava açıp izahat isteyeceğim. Yazılanlarla ilgili dava açacağım. Çünkü hiçbir menajeri tanımıyorum. Kimseyi tanıdığım yok." ifadelerini kullandı.

"BÖYLE BİR ŞEYE CEVAP VERMEMİN..."

"TFF kısa sürede hocayla yollarını ayırma yoluna giderse tepkiniz ne olur?" şeklindeki soruya Lucescu, "Böyle bir şeye cevap vermemin anlamı yok." dedi. 

 

Lucescu, yeni ve genç bir takım kuracaklarını ve bunun da zaman isteyen bir şey olduğunun altını çizerek, bunu yapmak için burada olduğunu söyledi.

Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra hep adının gündeme geldiği, kurtarıcı gibi görüldüğü ifade edilerek, Milli Takım'a da bu fikirle getirildiği dile getirilerek, kendisini başarılı bulup bulmadığı ve Avrupa Futbol Şampiyonası için ne vadettiği sorulan Lucescu, kulüp antrenörlüğü ile milli takım antrenörlüğünün ve seçiciliğinin çok farklı olduğunu belirtti.

Kulüplerde kaliteli bir ekip kurup her gün yapılan antrenmanlarla hepsine aynı fikir ve oyun felsefesini kabul ettirilebildiğini anlatan Lucescu, Milli Takım'da ise her oyuncunun kendi kulübünde öğrendikleri ile geldiğini, bu nedenle hepsini bir arada oynatmanın kolay olmadığını anlattı.tu. 


YORUMLAR

İlginizi çekebilecek diğer haberler