Galatasaray   |   Beşiktaş   |   Fenerbahçe   |   Süper Lig   |   Şampiyonlar Ligi   |   UEFA Avrupa Ligi   |   NBA   |   Eurolig   |   Beko Basketbol Ligi

Gökdeniz Karadeniz'den Erdoğan'a çağrı

A24.com.tr » spor » Gökdeniz Karadeniz'den Erdoğan'a çağrı
Gökdeniz Karadeniz'den Erdoğan'a çağrı

Eski milli futbolcu Gökdeniz Karadeniz, Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde yapımını üstlendiği caminin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmasını istedi.

 Trabzonspor'da uzun süre forma giydikten sonra 2008'de Rubin Kazan'a transfer olan ve bu takımda Mayıs 2018'de futbolculuk kariyerini noktalayan Gökdeniz Karadeniz, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Gökdeniz Karadeniz, Kazan'da yapımını üstlendiği caminin Haziran 2016'da başlayan inşaatında son aşamaya gelindiğini belirterek, "İnşallah önümüzdeki yaz caminin açılışını yapacağız. Ufak tefek işler kaldı. Caminin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yapmasını istiyorum. Cumhurbaşkanımızı Tataristan'da çok seviyorlar. İnşallah kabul eder ve takvimine de uyarsa caminin açılışını Sayın Cumhurbaşkanımız yapar. Bu, benim, ailem ve oradaki insanlar için inanılmaz gurur verici olur." ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARI İÇİN TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

Futbolculuk kariyerini noktaladıktan sonra Rubin Kazan'da antrenörlük yapmaya başladığını aktaran Gökdeniz, çocuklarının Türk kültürüne alışabilmesi için İstanbul'a yerleştiğini kaydetti.

Çocuklarının Rusya'da büyüdüğünü ve Türk kültüründen uzak kaldığını belirten eski milli oyuncu, "Futbolu bıraktıktan sonra Rubin Kazan'da antrenör olarak çalışmaya başladım. Ancak ailemle bir değerlendirme yaptık. Üç çocuğum var. Hepsi Rusya'da büyüdü. Türk kültüründen ve insanından çok uzak kaldık. Bir gün çocuğum cümle kurmaya Türkçe başladı, Rusça devam etti ve İngilizce bitirdi. O an 'Artık bu böyle olmaz, Türkiye'ye gidelim.' dedim. Çocuklarım, bizim kültürümüzde yetişsinler istedim ve İstanbul'a yerleştik." diye konuştu.

"YUSUF VE ABDÜLKADİR YURT DIŞINA GİTMELİ"

Gökdeniz Karadeniz, Trabzonspor'da oynadığı futbolla dikkati çeken milli oyuncular Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür ile alakalı, "Kesinlikle yurt dışına çıkmalılar. İki oyuncu da daha önce yurt dışında oynamak istediğini ifade etti. Bence doğru adım atıyorlar ama yurt dışı için belki 1-2 seneleri daha var. Trabzonspor'da biraz daha deneyim kazanmaları gerekiyor. Yusuf ve Abdülkadir'in doğru adımlar atacağına eminim. Hem Trabzonspor'a iyi para kazandırırlar hem de yurt dışında istedikleri kulübe gidebilirler. Ancak akıllarında hep uzun süre yurt dışında kalmak olsun. Kendilerine güvensinler. Yurt dışında çok başarılı olacaklarını düşünüyorum." dedi.


YORUMLAR

İlginizi çekebilecek diğer haberler